Tapety z deseniem drewna są niezwykle realistyczne i za sprawą jednego spojrzenia przenoszą nas do przytulnej chatki w górach lub do kwatery leśniczego. Stanowią też swoisty powrót do korzeni, kiedy drewno było podstawowym budulcem, obecnym w domostwach na każdym kroku – to z niego wytwarzało się meble, nim wykańczało podłogi i ściany. To właśnie obcowanie z drewnem także dzisiaj daje człowiekowi poczucie harmonii i bliskości z naturą. Z tych powodów, ale również ze względów czysto estetycznych, warto wykorzystać ten motyw do aranżacji swojego mieszkania.

Romantyczny styl rustic we współczesnym wnętrzu

Trendy w światowym designie są czułą amplitudą, rozciągającą się pomiędzy dwiema skrajnościami – stylem nowoczesnym i tradycyjnym. Na biegunie tej drugiej estetyki znajduje się styl rustykalny, czerpiący z całego bogactwa przeszłości i tradycji przodków. Dodatki do tak urządzonego wnętrza składają się z tapet w naturalnym odcieniu drewna, czasami także z akcesoriów z widocznym efektem patynowania drewna. Ciekawym przykładem wykorzystania imitacji tego surowca w aranżacji rustykalnej jest tapeta z kolekcji „Pure Vintage” marki RASCH.

Nuta scandi w nowoczesnym wnętrzu

Motywy drewniane często pojawiają się również w domach urządzonych na modłę skandynawską. Wówczas jednak mają białą lub szarą kolorystykę. Fajnym dodatkiem do takiego wnętrza jest tapeta z serii „Modern Living” marki Graham&Brown, dostępna w sklepie internetowym centrumtapet.pl. Szara kolorystyka z delikatnym rysunkiem słojów drewna wygląda bardzo naturalnie. Wysoka odporność na działanie światła sprawia, że dekoracja zachowa swój nieskazitelny wygląd przez wiele lat, nawet w salonach z ekspozycją na kierunek południowy.

Równie dobrze we wnętrzu z nutką scandi można zastosować tapetę z przekrojem pni drzew z serii „Dekora Natur 6”. Leśna sceneria przywodzi na myśl gęsty zielony las w Bieszczadach i tradycyjny wyrąb drzew.

Tapety z motywem drewna do mieszkania w stylu vintage

Lubisz mieszkania, w których panuje specyficzny duch minionej epoki? Jeśli cenisz sobie wnętrza z odciśniętym piętnem czasu, tapeta z serii „Exposed” marki Greendeco na pewno podbije Twoje serce. Tapeta ma nadruk pionowych, starych desek, z widocznymi ubytkami i odpryskami niebieskiej farby. Całość wygląda bardzo realistycznie i przenosi nas w czasie. Tapeta z takim deseniem może być fajnym dopełnieniem sypialni z nutą vintage lub dodatkiem do gabinetu, w którym stoi domowa biblioteczka.

1 thought on “Klimat leśnej chatki. Wybieramy tapety z motywem drewna

  1. Teraz ponownie hitem są fototapety, w tym właśnie fototapety drewniane lub obrazy na drewnie http://wallarena.com/PL/obrazy-na-drewnie. tu fajny przykłdd tego jak fajnie można drewno wykorzystać. Dzięki takim fototapetom wnętrze wygląda o wiele lepiej, nowocześniej i przytulniej. Sama nie planowałam, ale wygląda na to, że zamówię sobie kilka obrazów na drewnie do mojego domu i biura 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!