Umowa w komisie samochodowym – co powinna zawierać?

1 Komentarz

Komisy samochodowe od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno osób, które chcą się pozbyć dotychczasowego samochodu, jak i klientów, którzy są zainteresowani zakupem. Jedni i drudzy podpisują z komisem umowę, która jest dosyć prosto skonstruowana. Warto jednak zapoznać się z jej zapisami, zanim sięgniemy po długopis.

Umowa kupna-sprzedaży samochodu w komisie jest dosyć podobna do tych umów, jakie podpisujemy przy sprzedaży bezpośredniej. Trzeba w niej zawrzeć wszystkie informacje na temat auta, a także dane dotyczące starego i nowego właściciela. W przypadku, gdy auto sprzedajemy do komisu, nie musimy martwić się żadnymi formalnościami związanymi ze zmianą właściciela. Kupujący również mogą liczyć na gotową umowę, którą po prostu podpisują. Za każdym razem dobrze jest jednak uważnie zapoznać się z dokumentem, aby mieć pewność, jakie mamy prawa w sytuacji, gdy z autem będzie coś nie tak na etapie użytkowania. Na wiele samochodów z komisów obowiązuje bowiem gwarancja.

Zalety kupowania auta w komisie

Kupno samochodu w komisie pod wieloma względami jest wygodniejsze niż zakup bezpośredni z ogłoszenia w sieci. Komis samochodowy pozwala na obejrzenie w jednym miejscu kilku lub nawet kilkunastu samochodów, co jest znaczną oszczędnością czasu. Gdy chcemy zobaczyć auta, które nas interesują z ogłoszeń w sieci, nierzadko musimy sporo się najeździć po mieście czy regionie. W komisie znajdują się samochody sprawdzone – komis zanim przyjmie auto, dokładnie sprawdza je pod względem stanu technicznego, co pozwala mieć pewność, że nie będzie żadnych ukrytych wad. Dobre komisy posiadają również gwarancje na swoje auta. Klienci, którzy kupili samochód, a w trakcie użytkowania znaleźli jakieś usterki, mogą liczyć na naprawy gwarancyjne. Oczywiście nie zawsze i nie w każdym przypadku – wszystko zależy od konkretnych zapisów gwarancji w danym przypadku.

Dlaczego warto sprzedać auto w komisie

Jeśli chcemy szybko pozbyć się samochodu, również warto rozważyć skorzystanie z opcji komisu samochodowego. Jest to wygodniejsze niż sprzedaż bezpośrednia przez ogłoszenia w internecie. Gdy wystawiamy ogłoszenie, musimy przede wszystkim dobrze je zredagować, zrobić sporo dobrych zdjęć auta, a następnie odpowiadać na wiele zapytań mailowych czy telefonicznych. Często też trzeba się umawiać z potencjalnymi zainteresowanymi, którzy ostatecznie i tak nie decydują się na zakup. Sprzedaż bezpośrednia jest wiec rozciągnięta w czasie. Jeśli ktoś chce sprzedać auto w ciągu kilku dni czy nawet w ciągu jednego dnia, przez ogłoszenie w sieci może nie dać rady. Tymczasem w komisie nie będzie z tym żadnego problemu. Co więcej, często nawet nie trzeba do niego jechać. Sporo firm skupujących samochody dojeżdża do klientów, na miejscu wycenia samochód, a jeśli właściciel godzi się na zaoferowaną kwotę, otrzymuje ją praktycznie od ręki, a komis zajmuje się załatwianiem wszystkich formalności. To wygodne i bezproblemowe rozwiązanie, na które warto się zdecydować, jeśli nie mamy cierpliwości czy czasu na sprzedaż przez internet.

Polecamy:
Zakład pogrzebowy Bielsko-Biała — kompleksowe usługi pogrzebowe

Komentarze dla wpisu “Umowa w komisie samochodowym – co powinna zawierać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!