Bielsko-Biała to uprzemysłowione miasto, dlatego nic dziwnego iż komputery dostosowane do takich trudnych warunków pracy wpisały się na stałe w krajobraz tutejszych fabryk i nie tylko. Oto krótkie spojrzenie na branże, w jakich można najczęściej spotkać komputery przemysłowe w Bielsku-Białej i okolicach.

Przemysł gazowy

W zakresie narzędzi i sprzętu, które są niezbędne do wydobycia i przetworzenia tych ważnych zasobów istnieją bardzo duże wymagania – stąd komputer przemysłowy ma w tej branży znaczenie. Główne procesy lokalizują i identyfikują opłacalne złoża gazu i procesy te wymagają możliwości przetwarzania ogromnych pakietów danych i dostosowania się do ekstremalnego środowiska. Komputery przemysłowe działają w tym środowisku wzorowo, ponieważ mogą wytrzymać różne zagrożenia. Wytrzymałość przemysłowego sprzętu komputerowego i urządzeń daje pewność, że są one odporne na:

  • działanie ciepła
  • wnikanie pyłu
  • ekspozycję na ciecz
  • wstrząsy i wibracje spowodowane nagłymi upadkami czy uderzeniami

Solidna konstrukcja komputerów przemysłowych umożliwia nieprzerwaną pracę nawet w przypadku kurzu, gruzu, wody, oleju i innych zanieczyszczeń.

Przemysł farmaceutyczny

Bielscy producenci farmaceutyków potrzebują komputera przenośnego klasy komputerów przemysłowych takiego jak komputer przemysłowy i3, aby kontrolować procesy krytyczne oraz określić odpowiednie związki i porcje mieszanki, a także zadbać o produkcję. Mogą także dzięki nim udokumentować cały proces produkcyjny w ramach produkcji medycznej lub chemicznej, gdzie tylko niewielkie odchylenie lub zanieczyszczenie może prowadzić do znacznych szkód. Komputery te mogą pomóc rejestrować dane produkcyjne, monitorować produkcję i symulować procesy produkcyjne. Konstrukcja komputera chroni wewnętrzne elementy przed cząstkami i innymi zanieczyszczeniami obecnymi w środowisku produkcyjnym.

Bielski przemysł spożywczy

Od towarów przychodzących do użytkownika końcowego – bielski przemysł spożywczy również polega na komputerach klasy przemysłowej. Obejmuje to takie działania, jak monitorowanie i identyfikowalność stosowanych substancji, stosowane maszyny, drukowane opakowania i inne. Urządzenia komputerowe, z których korzysta się w tej branży, muszą być skonstruowane w rygorystycznych warunkach higienicznych, zaprojektowanych do pracy nawet w ekstremalnie gorącym środowisku i zimnie. Te komputery przemysłowe wymagają wielu interfejsów i gniazd, aby umożliwić podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak wagi. Wymagają również odpowiednich uszczelek, które umożliwiają im bezpośredni kontakt z żywnością. Powinny być również wodoodporne, aby wytrzymać czyszczenie oraz stosowanie silnych środków dezynfekujących i działających w kontekście wysokiego ciśnienia.

Branża transportowa

Sektor transportu stawia poważne wyzwania dla przemysłowych rozwiązań komputerowych, aby zaspokoić różnorodne potrzeby i zadania. Możliwości przetwarzania wytrzymałych komputerów ułatwiają moc przetwarzania potrzebną do komunikacji, unikania kolizji, bezpieczeństwa, monitorowania oświetlenia i lokalizacji – dlatego są prężnie wykorzystywane na bielskich drogach. Trwałość przemysłowych urządzeń komputerowych pozwala urządzeniu wytrzymać stałe naprężenia wynikające z ekstremalnego środowiska i ciągłego narażenia na wstrząsy i wibracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!