Planujesz wypoczynek w górach i szukasz dla siebie ciekawego kierunku podróży? Warto rozważyć wypoczynek w Korbielowie, położonym w województwie śląskim w Beskidzie Żywieckim. To przepiękna miejscowość wypoczynkowa, w której każdy znajdzie atrakcje na miarę swoich potrzeb. Bez względu na to, czy planujemy wypad w gronie znajomych czy weekend z dziećmi, w Korbielowie z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Korbielów położony jest niedaleko granicy ze Słowacją, w odległości 20 km od Żywca. Atrakcje turystyczne Korbielowa to przede wszystkim wspaniałe stoki narciarskie, przystosowane zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dla osób, które mają już spore doświadczenie w szusowaniu po stokach. Oprócz narciarstwa, w Korbielowie bardzo popularny jest snowboard, saneczkarstwo oraz inne sporty zimowe. Doskonale przygotowana infrastruktura, wyciągi, oświetlone stoki, a także sztuczne naśnieżanie to gwarancja, że ze sportów zimowych można korzystać o każdej porze i bez względu na pogodę. Stoki będą naśnieżone nawet wtedy, gdy śnieg będzie omijał ten rejon gór. W mieście i w okolicy działa też sporo szkółek narciarskich, jest to więc idealne miejsce, jeśli chcemy dopiero rozpocząć przygodę z narciarstwem.

Doskonała baza turystyczna

Jako centrum sportów zimowych Korbielów jest oblegany w szczególności zimą. Turyści mają do wyboru doskonale przygotowaną bazę hotelową i gastronomiczną. Można zdecydować się na wypoczynek w eleganckich hotelach, jak i bardziej klimatycznych pensjonatach. Warto jednak pamiętać, by miejsca noclegowe rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. W szczycie sezonu większość najlepszych miejsc jest po prostu zajęta. W Korbielowie warto wybrać się na spacer po centrum miejscowości. Znajdziemy tu sporo niewielkich, bardzo klimatycznych knajpek i restauracji serwujących regionalne, góralskie jedzenie. W takich miejscach można poczuć klimat i tradycję gór o wiele mocniej niż jedząc wyłącznie w hotelach. Sporo jest również atrakcji dla najmłodszych. Osoby podróżujące z dziećmi nie muszą się więc obawiać, że ich pociechy będą się nudzić w trakcie, gdy rodzice będą korzystali z przeróżnych górskich atrakcji.

Co warto zobaczyć w Korbielowie?

Wypoczynek w Korbielowie jest atrakcyjny nie tylko zimą, ale również wiosną, latem czy jesienią. W mieście i najbliższych okolicach znajdziemy sporo tras spacerowych, dzięki czemu można wędrować po górach niekoniecznie korzystając ze sportów zimowych. W Korbielowie znajdziemy też kilka ciekawych zabytków, między innymi historyczne sanktuarium. Sporo jest również miejsc, w których można usiąść, wypocząć i cieszyć się po prostu pięknymi widokami. Miasto położone jest także w pobliżu wielu innych górskich atrakcji. Jeśli w trakcie wypoczynku w Korbielowie dojdziemy do wniosku, że chcemy zwiedzić coś więcej niż tylko miasto, warto wybrać się chociażby do pobliskiego Żywca, w którym również znajdziemy sporo atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!