Pomoc księgowego – na przykładzie z życia wziętym!

Brak komentarzy

Przedstawimy podstawy rachunkowości poprzez historię osoby rozpoczynającej nowy biznes. Ta osoba to Bartosz – bystry człowiek, który widzi potrzebę dostarczania paczek w swojej społeczności. Bartosz zbadał swój pomysł i przygotował biznesplan, który dokumentuje rentowność jego nowej firmy.

Pomoc księgowego – case study

Bartosz spotkał się również z prawnikiem, aby omówić formę biznesu, z której powinien korzystać. Biorąc pod uwagę jego specyficzną sytuację, doszli do wniosku, że korporacja będzie najlepsza. Bartosz decyduje, że nazwa jego korporacji będzie brzmiała Szybka Dostawa. Adwokat doradza również Bartosz w sprawie różnych zezwoleń i rządowych numerów identyfikacyjnych, które będą potrzebne nowej korporacji.

Bartosz jest pracowitym i mądrym człowiekiem, ale przyznaje, że nie czuje się komfortowo w kwestiach księgowych. Zakłada, że ​​będzie korzystał z jakiegoś oprogramowania księgowego, ale przed dokonaniem wyboru chce spotkać się z profesjonalnym księgowym. Prosi swojego bankiera, aby zarekomendował profesjonalne Gdańskie biuro rachunkowe, który jest również biegły w wyjaśnianiu rachunkowości komuś bez wykształcenia księgowego. Bartosz chce zrozumieć sprawozdania finansowe i chce być na bieżąco ze swoim nowym biznesem. Jego bankier poleca Małgorzatę, księgową, która pomogła wielu małym klientom banku.

Na swoim pierwszym spotkaniu z Małgorzatą Bartosz prosi ją o omówienie:

-rachunkowości,

-sprawozdań finansowych,

-zapotrzebowania na oprogramowanie księgowe.

Opierając się na biznesplanie Bartosza, Małgorzata dostrzega, że każdego roku prawdopodobnie będzie tysiące transakcji. Twierdzi, że oprogramowanie księgowe pozwoli na elektroniczne rejestrowanie, przechowywanie i wyszukiwanie tych wielu transakcji. Oprogramowanie księgowe umożliwi Bartoszowi generowanie sprawozdań finansowych i innych raportów, które będą mu potrzebne do prowadzenia działalności.

Bartosz wydaje się być zakłopotany terminem transakcja, więc Małgosia podaje mu kilka przykładów transakcji, które jego firma będzie musiała zarejestrować:

  • Bartosz bez wątpienia rozpocznie swoją działalność, wkładając w nią część swoich osobistych pieniędzy.
  • Dostawa bezpośrednia będzie musiała kupić solidny, niezawodny pojazd dostawczy.
  • Firma zacznie pobierać opłaty i rozliczać klientów za dostarczanie paczek.
  • Firma będzie pobierać zarobione opłaty.

Firma poniesie wydatki związane z prowadzeniem firmy, takie jak wynagrodzenie dla Bartosza, wydatki związane z pojazdem dostawczym, reklamą itp.

Mając tysiące takich transakcji w danym roku, mądrze jest zacząć korzystać z oprogramowania księgowego od samego początku. Oprogramowanie księgowe wygeneruje jednocześnie faktury sprzedaży i zapisy księgowe, bez dodatkowej pracy przygotuje zestawienia dla klientów, wypisze czeki, automatycznie zaktualizuje księgi rachunkowe itp.

Przyzwyczajając się do wprowadzania wszystkich codziennych transakcji biznesowych do swojego komputera, Bartosz zostanie nagrodzony szybkim i łatwym dostępem do konkretnych informacji, których będzie potrzebował do podejmowania rozsądnych decyzji biznesowych.

Artykuł przygotowany z firmą “Doradca finansowy Szczecin

Eksperci Finansowi Szczecin
ul. Kaszubska 19
Szczecin 70-402
woj. zachodniopomorskie

tel: +48 531 930 716

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!