Decydując się na miejsce zamieszkania, wiele czynników musi być branych pod uwagę. Polacy przede wszystkim patrzą na to by mieć:

  • niskie koszty utrzymania,
  • dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy, dobrych szkół i wysokiej jakości opieki zdrowotnej
  • bliskość do rodziny i możliwości rozwojowych.

Polska jest krajem dość zróżnicowanym i dużym, z wieloma różnymi regionami, które mogą sprawić, że rynek nieruchomości jest naprawdę różny w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się mieszkać. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji gdzie zamieszkać, przygotowaliśmy nasz ranking polskich miast, które górują na rynku nieruchomości.

Słupsk

Słupsk, to prawdopodobnie najbardziej otwarte i tolerancyjne miasto w Polsce. Tam rządzi Robert Biedroń. Jego postawa, pomysły i inicjatywy zyskały mu ogromną rzeszę fanów i pomogły Słupskowi stać się nowoczesnym i doskonałym miejscem do życia w mieście, co widać w kwitnącym rynku deweloperskim tej części Polski.

Jeśli środowisko, tolerancja i równość są bliskie Twojemu sercu, Słupsk jest dla Ciebie świetnym wyborem. Bliskość i łatwy dostęp do Trójmiasta oznacza, że nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy i możesz cieszyć się życiem w wielkim mieście, kiedy tylko masz na to ochotę. A kiedy skończysz pracę, możesz odpocząć w Słupsku, który oferuje spokój i dostęp do natury. O cóż więcej mógłby ktoś poprosić?

Warszawa

Łącząc tradycję i chęć zapamiętania historii z nowoczesnością i innowacyjnością, Warszawa stała się w ostatnich latach jednym z najważniejszych europejskich miast, a w Polsce – sercem rynku nieruchomości. Jest również znany jako miasto „Feniks”, które zostało prawie całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej i przy pomocy narodu zostało odbudowane od zera. Duch i energia tamtych czasów są wciąż obecne i podziwiane przez miliony turystów, którzy co roku odwiedzają miasto.

Jak każda stolica Warszawa oferuje dobrze płatne miejsca pracy i dostęp do wszelkiego rodzaju możliwości pod względem miejsc zamieszkania. Próbkę tego, na co stać rynek nieruchomości w naszej stolicy możesz zobaczyć tutaj: http://dzwigowapark.pl/. Rynek pracy jest szczególnie atrakcyjny, a dzięki obfitości teatrów, muzeów, galerii, barów i restauracji nigdy nie będziesz się nudzić w stolicy. Oczywiście jest ciemniejsza strona Warszawy – wysokie koszty utrzymania, drogie mieszkania (w porównaniu do innych polskich miast) – ale okazuje się, że to nikogo nie zraża do mieszkania w tym miejscu. Jednak pamiętaj, Warszawa nie różni się niczym od innej europejskiej stolicy, a jeśli nie lubisz wielkiego miasta, nie spodoba ci się mieszkanie w Warszawie.

Bielsko-Biała

To największa niespodzianka w rankingu popularnych rynków nieruchomości – a jednak. Nasze piękne miasto staje się coraz częściej obiektem zainteresowań wszystkich tych, którzy szukają miejsca na uwicie sobie gniazdka. Osiedla deweloperskie rosną tutaj jak grzyby po deszczu, a okolice są malownicze i pełne perspektyw. Zatem w sumie nie ma się co dziwić z takiego stanu rzeczy. Warto się zapoznać z rynkiem.

Przeczytaj również inne nasze artykuły:
https://www.mojebielsko.pl/wizualizacje-najskuteczniejsze-deweloperow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!