Wszelkie artykuły, mogące zagrozić bezpieczeństwu publicznemu, są absolutnie zakazane. Także te artykuły, które mogą zagrozić innym paczkom – również są absolutnie zakazane. O jakie artykuły może tu chodzić? Jeśli chodzi o bezpieczeństwo publiczne, to zapewne są to artykuły militarne, jak np. broń, czy materiały wybuchowe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo samych paczek w transporcie, mogą to być artykuły ciekłe – jak np. wszelkiego typu ciecze, które mogą się rozlać w samochodzie kuriera.

Wyobraźmy sobie samochód kuriera, przewożący elektronikę oraz ciecze w jednej, lub kilku paczkach. Co się stanie, jeśli ta ciecz się wyleje? Elektronika raczej tego nie przetrwa i jeśli z paczki obok wyleje się ciecz (pęknie butelka zawierająca taką ciecz), zalewa ona inne paczki, niszczy elektronikę i tym samym naraża inne paczki jadące w aucie kuriera na niebezpieczeństwo. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież niech lepiej kurier uważa na drodze, aby niczego nie stłuc. Jednak Kurier nie może odpowiadać za coś, czego nie zrobił. To od klienta zależy zawartość paczki i to on odpowiada w efekcie finalnym za cały transport. Jeśli z danym samochodzie, pełnym paczek z elektroniczną zawartością, znajdzie się tzw. „paczka niespodzianka”, może dojść do zniszczenia innych przesyłek.

Może zainteresuje Cię również kurier Lublin

Co może uczynić przewoźnik, aby zapewnić bezpieczeństwo przesyłek?

Busy do AngliiTaki przewoźnik, najlepiej jeśli ustali zasady dotyczące zawartości przesyłek. Przewoźnik raczej nie może zaglądać do paczek aby stwierdzić, czy nie ma w nich czegoś niebezpiecznego. Jeśli by coś znalazł, mogłby w porę zareagować. Ale takiej możliwości zazwyczaj nie ma. Nie można ingerować w przesyłkę klienta nawet, jeśli są jakieś podejrzenia, co do zawartości jego przesyłki. Przewoźnik jedyne co może zrobić, to ustalić zasady, jakie można przesyłać zawartości i które przesyłki przewiezie kurier do irlandii, Anglii, czy na inny kontynent. A może dana paczka ma być dostarczona w Polsce. W zasadzie nie ma żadnej różnicy co do zawartości przesyłek podróżujących do różnych miejsc. Chodzi o to, że… czy jest to paczka do Irlandii, Anglii, czy nawet do USA, lub podróżuje ona po terenie Polski, powinna zawierać tylko dozwolone materiały. Wszelkiego typu ciecze, żywe zwierzęta, materiały wybuchowe, czy inne, uwzględnione w przepisach przedmioty, nie powinny być przemycane przez klientów nawet wtedy, gdy płacą oni najwyższa cenę za taką przesyłkę.

Dozwolone przedmioty w przesyłkach krajowych i zagranicznych

Właściwie, nie ma znaczenia, dokąd paczka jest skierowana. Jej zawartość powinna być zgodna z przepisami, ustalanymi przez przewoźnika. Wyodrębnia on przedmioty, których pakować nie wolno. Oczywiście, są to zawartości niezgodne z przepisami prawa, np. środki odurzające. Także białą broń, czy materiały wybuchowe nie są polecane do pakowania. Różne kraje ustalają tzw. gatunki inwazyjne. Np. w Australii jest to ściśle przestrzegane, ponieważ wszelkie inwazyjne gatunki, czy są to zwierzęta, czy też rośliny, mogą zagrozić tamtejszej ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!