Dzieła sztuki możemy kupować w wielu miejscach. Jednym z nich, które powstało stosunkowo niedawno, ale staje się coraz bardziej popularne jest galeria sztuki Advena-art. Internetowa galeria sztuki to nie tylko miejsce gdzie możesz zakupić obraz, ale także zapoznać się z jego historią oraz z autorem dzieła. Zbiór w jednym miejscu uwałtwia nam wybór określonego styl czy epoki, z której obrazy będą nas interesować. Jednym z podstawowych elementów jest forma obrazu i technika użyta do stworzenia dzieła. Korzystając z opisów w galerii online, możemy liczyć na rzetelne wyjaśnienia, najważniejsze informacje, a przede wszystkim pomoc ekspertów.

 

Poznaj wybrane style w malarstwie

Malarstwo już od bardzo dawna stanowi istotny składnik naszej kultury. Od pewnego poziomu rozwoju intelektualnego jak również społecznego istniała potrzeba utrwalania zdarzeń poprzez obrazy. Dowodem na to są liczne, prehistoryczne malunki. W późniejszym czasie obrazy pełniły funkcję dekoracji, ale stały się też nośnikiem wewnętrznych przeżyć artysty. Jest wiele stylów w malarstwie, każdy z nich ma określoną formę. Zanim zaczniesz szukać idealnego dla siebie obrazu, warto wstępnie wybrać sobie styl, który Ci się podoba i/lub będzie pasował do wnętrza, w którym chcesz go umieścić. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy w swoim rodzaju. Każdy z nich zaskoczy nas zupełnie różnymi detalami czy swoją historią. Style w malarstwie to niezliczone spektrum wzajemnie się przenikające, lecz jako główne nurty możemy wyznaczyć między innymi:

  • renesans,
  • barok,
  • romantyzm,
  • gotyk,
  • pop-art itp.

Znajdź katalog artystów z wybranej epoki

Jeśli już wybierzesz obraz epoki, która najbardziej Cię zaciekawiła i wpadła w oko, wyszukaj w internecie katalog artystów z danej epoki. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę epoki, a dostaniesz od ręki mnóstwo wiadomości. Rzetelnym i obszernym  zbiorem informacji jest Wikipedia, lecz coraz popularniejszym miejscem są internetowe galerie sztuki. Znajdziesz tam nie tylko wszystko o danym stylu, ale również o artyście, który stworzył niepowtarzalne dzieło. Takim sposobem Twój zakup będzie na pewno satysfakcjonujący!

Porównaj obrazy w galerii online

Jedną z najprzyjemniejszych i najprostszych metod na to by znaleźć obraz dla siebie, jest internetowa galeria sztuki. Znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz, w jednym miejscu! Nie musisz wcale skupiać się tylko na konkretnym autorze. Galeria sztuki online umożliwi Ci zbiorcze zapoznanie z dziełami w wybranym przez Ciebie stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!