Jesteś po trzydziestym roku życia i nadal mieszkasz z rodzicami? Jeśli mają oni tylko małe mieszkanko, a nie cały dom, to czas stać się samodzielnym. Wiadomo, że nie jest to prosta sprawa, ale w takim wypadku, konieczna inaczej żywot zakończysz jako kawaler mieszkający z rodzicami, czego na pewno nie chcesz. Jest tylko jeden problem: gdzie się wyprowadzić? Najtaniej jest wynająć mieszkanie lub jeszcze lepiej – pokój.

Jednak wynajmując pokój, trzeba liczyć się z tym, że wtedy ma się również innych lokatorów, a są oni różni. Może się trafić zarówno ktoś świetny, jak i złośliwy, nieznośny. Dlatego najlepiej wynająć mieszkanie samodzielnie. Rozważasz to, czy nie lepiej wziąć kredyt i kupić mieszkanie? W takim razie, poznaj zalety, zarówno jednego, jak i drugiego wyjścia.

Dobre strony kupna mieszkania

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plKupione mieszkanie, jest w pewnym sensie już Twoje, oznacza to, że nie musisz oddawać pieniędzy właścicielowi na mieszkanie, które nigdy nie będzie Twoje. Takie kupione mieszkanie, możesz dostosować do własnych potrzeb. Nie musisz pytać nikogo o zgodę, a każdy mebel może stać tam, gdzie chcesz. Na mieszkaniu, możesz w przyszłości zarobić, ponieważ z każdym rokiem, ceny za mieszkania rosną.

Wiąże się to także z faktem, że za kilka lat, nie byłoby cię stać na mieszkanie przy takich cenach i mimo wszystko, musiałbyś wynajmować. Zapewne przeraża cię wizja kredytu. Jednak w momencie spłacenia go po kilku latach, stajesz się stu procentowym właścicielem mieszkania. Co więcej, rata kredytu zwykle pokrywa się z ceną wynajmu mieszkania, więc na jedno wychodzi, a lokum staje się stopniowo twoje. Mając kredyt hipoteczny, nauczysz się oszczędzać. Raty bowiem zmuszają do oszczędzania pieniędzy i dobrego zarządzania budżetem.

Od dewelopera czy z drugiej ręki?

Pojawia się jednak pytanie, czy kupić mieszkanie z drugiej ręki czy tez od dewelopera. Zapewne zastanawiasz się nie tylko, która opcja jest bezpieczniejsza, ale także tańsza. Według ekspertów z dybka.com.pl/umowa_deweloperska/, umowa zawierana z deweloperem jest bezpieczna i regulowana ustawą deweloperską. Dzięki temu, kupujący lepiej może poznać kupowaną nieruchomość zarówno pod względem przedsięwzięcia, jak i prawno – finansowej sytuacji. To na jakie mieszkanie się zdecydujesz, zależy tutaj od ciebie, gdyż różnią się one ceną, lokalizacją oraz przede wszystkim – wiekiem. Mieszkanie odkupione będzie umeblowane i wyposażone, w przypadku mieszkanie w stanie deweloperskim, samodzielnie trzeba będzie się wszystkim zająć.

Dobre strony wynajmu mieszkania

Co zaś przemawia za wynajęciem mieszkania? Przede wszystkim to, że możesz wynająć je w lepszej dzielnicy niż kupić, gdyż będzie cię stać na więcej. Może być ono także większe, co znacznie poprawia komfort życia. Wynajmowanie mieszkania, daje także duża mobilność, brak odsetek i brak zmartwień, ale jeśli postanowisz zamieszkać na kilkanaście lat w jednym miejscu, to wtedy licz się z tym, że mieszkanie nie będzie twoje nawet w 1 %.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!