Inwestowanie w nieruchomości z roku na rok zyskuje na popularności. Duży wpływ na to zjawisko ma spadek opłacalności lokat bankowych. Czym kierować się podczas zakupu mieszkania pod wynajem? Jakie koszty musimy ponieść? Jak przygotować nieruchomość dla przyszłych wynajmujący?

Koszty związane z zakupem

Decydując się na zakup mieszkania pod wynajem, oprócz ceny zakupu, w kosztorysie musimy również uwzględnić m.in. opłaty notarialne, podatek od czynności cywilnoprawnych, koszty wpisu do hipoteki oraz ubezpieczenie nieruchomości. Jeśli zdecydujemy się na finansowanie mieszkania kredytem hipotecznym, musimy doliczyć koszty prowizji od udzielenia kredytu i nierzadko również obowiązkowe ubezpieczenie.

Określenie grupy docelowej i standardu mieszkania

Decydując się na zakup mieszkania pod wynajem, musimy na samym początku przygotować profil potencjalnego mieszkańca lub mieszkańców. Zastanówmy się, czy będzie to singiel, para, studenci, biznesmeni, a może rodziny z dziećmi? Warto zbadać zapotrzebowanie na konkretne mieszkania w wybranej przez na lokalizacji. Na tej podstawie możemy oszacować jakiej wielkości mieszkania będziemy szukać. Gotowe mieszkania w Katowicach oferują szereg rozwiązań funkcjonalnych i metraży na miarę na naszych potrzeb.

Funkcjonalny projekt

Dobry rozkład mieszkania wiele znaczy, ale nie jest warunkiem wystarczającym. Często trafiając na ciekawą ofertę cenową, decydujemy się na zakup mieszkania o niekoniecznie idealnym rozkładzie, w którym na pierwszy rzut oka pokoje są za małe lub źle połączone, pomieszczenia wydają się za niskie lub za wysokie, nic straconego. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy architekta lub architekta wnętrz. Dzięki kilku dobrym pomysłom i rozwiązaniom funkcjonalnym mieszkanie stanie się praktyczne, a cena najmu wzrośnie.

Solidny remont

Przygotowując mieszkanie pod wynajem warto postawić na neutralne kolory. Najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na biało. Ten zabieg sprawi, że wnętrza nabiorą uniwersalnego charakteru, a my w późniejszych latach będziemy mogli szybko i niewielkim kosztem odświeżyć kolor ścian.

Podczas remontu szczególną uwagę musimy zwrócić na łazienkę i kuchnię, najprawdopodobniej remont tych pomieszczeń będzie kosztować nas najwięcej. Kuchnia, nawet jeśli jest niedużych rozmiarów, powinna być kompletnie umeblowana i wyposażona. Kuchenka, lodówka, piekarnik i zmywarka stają się standardem wyposażenia mieszkań pod wynajem. Wybierając meble, warto stosować uniwersalne rozwiązania i stonowane barwy. Doskonale sprawdzą się białe lub szare fronty oraz drewniany, lub szary blat.

Home staging

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, powinniśmy unikać dekoracji przy użyciu osobistych przedmiotów lub akcesoriów związanych z naszymi zainteresowania. Dodatki w wynajmowanym wnętrzu powinny być neutralne, by każdy mógł czuć się swobodnie. W oknach warto zawiesić zasłony lub zamontować rolety rzymskie, a na sofie umieścić poduszki dekoracyjne. Małe dodatki z pewnością dodadzą wnętrzu przytulności.

Żywe rośliny są ważną częścią wystroju wnętrz, stają się naturalnym elementem w pomieszczeniu wypełnionym dużą ilością sztucznych materiałów. Rośliny mogą ozdobić nie także ozdobić parapet, duża roślina postawiona na podłodze lub umieszczona w wiszącym kwietniku, może zrobić dużą różnicę w odbiorze wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!