Regały paletowe w większości magazynów są codziennie narażone na wiele nadużyć, dlatego uszkodzenia regałów paletowych są bardziej znaczące, niż się ludziom wydaje. Koszt naprawy regału paletowego jest wystarczająco wysoki, a wymiana regału jeszcze droższa. Kosztowne są również przestoje i straty produktu. Jeszcze gorsze są poważne obrażenia, które pracownicy mogą odnieść z powodu uszkodzonych regałów.

Trzeba zapamiętać że regały wysokiego składowania producent mogą wytrzymać tylko określone limity zużycia, nawet te najbardziej wytrzymałe, dlatego tak ważne jest, aby magazyny wprowadziły procedury ochrony przed uszkodzeniami i dobre protokoły bezpieczeństwa, aby:

• zminimalizować uszkodzenia
• pomóc w zapobieganiu wypadkom.

Poniżej znajduje się lista głównych sprawców uszkodzeń regału paletowego i sposobów zapobiegania.

Jedną z głównych przyczyn uszkodzeń regałów paletowych są wózki widłowe.

Nawet jeśli natychmiastowe zawalenie się regału nie jest bardzo prawdopodobne, jeśli operator wózka widłowego ma problemy z uniknięciem regału paletowego, jego integralność strukturalna może doprowadzić do ewentualnej awarii. Inną częstą i często niebezpieczną przyczyną uszkodzenia regału paletowego jest nieprawidłowo załadowany regał. Obejmuje to obciążenia, które są zbyt duże dla nośności ramy i belki oraz obciążenia, które są nierównomiernie rozłożone.

Ciężkie warunki środowiskowe mogą powodować znaczne zużycie systemów regałów magazynowych. Ekstremalnie wilgotne warunki, przechowywanie na zewnątrz, zamrażarka lub chłodnia to tylko niektóre przykłady intensywnych warunków środowiskowych, które mogą powodować rozległe uszkodzenia regałów paletowych.

Szkolenie pracowników na wózki widłowe powinno być Twoim najwyższym priorytetem. Upewnij się, że zatrudniani kierowcy wózków widłowych są certyfikowani i wymagaj od nich ukończenia corocznego kursu bezpieczeństwa zatwierdzonego przez BHP. Każdy pracownik magazynu powinien posiadać wiedzę i przeszkolenie dotyczące systemu regałowego, w tym prawidłowego jego utrzymania.

Odpowiedni regał dla odpowiedniego obciążenia

W przypadku towarów, które zamierzasz przechowywać, musisz wybrać odpowiednią pojemność regałów. Jeśli Twoje potrzeby zmienią się w przyszłości, warto zainwestować w regały o większej pojemności. Upewnij się, że wybrany regał jest odpowiedniego typu dla środowiska magazynu. W przypadku chłodni, środowisk wilgotnych, zastosowań na zewnątrz lub ewentualnych nadużyć przy użyciu wózków widłowych zalecamy regały konstrukcyjne.

Upewnij się, że wskaźniki obciążenia są dobrze widoczne.

Za każdym razem, gdy wprowadzane są nowe SKU, problemy z nośnością mogą stać się problemem, dlatego należy upewnić się, że sprawdzane są masy każdego nowego ładunku oraz potwierdzono nośności belek i ram pionowych. Dobra widoczność jest kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa wózków widłowych. Inne czynniki, które przyczyniają się do zwiększenia świadomości kierowcy i które są również kluczowe dla zapobiegania uszkodzeniom wózków widłowych, obejmują doskonałe alarmy awaryjne, lusterka, oświetlenie i inne urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!