Światło ultrafioletowe jest częścią widma światła, które jest podzielone na trzy zakresy długości fal. Co to jest w takim razie bakteriobójczy ultrafiolet? Światło UV-C działa bakteriobójczo – tj. Dezaktywuje DNA bakterii, wirusów i wiele innych patogenów, a tym samym niszczy ich zdolność do namnażania się i wywoływania chorób. W szczególności światło UV-C powoduje uszkodzenie kwasu nukleinowego mikroorganizmów poprzez tworzenie wiązań kowalencyjnych między niektórymi sąsiednimi zasadami w DNA.

Tworzenie takich wiązań uniemożliwia rozpięcie DNA w celu replikacji, a organizm nie jest w stanie rozmnażać się. W rzeczywistości, gdy organizm próbuje się rozmnażać, umiera. Również lampy uvc covid-19 działają w oparciu o tę samą zasadę.

Jakie są korzystne zastosowania bakteriobójczego ultrafioletu?

Technologia ultrafioletowa to niechemiczne podejście do dezynfekcji. W tej metodzie dezynfekcji nic nie jest dodawane, co czyni ten proces prostym, niedrogim i wymagającym bardzo niewielkiej konserwacji. Oczyszczacze ultrafioletowe wykorzystują lampy bakteriobójcze, które są zaprojektowane i obliczone do wytwarzania określonej dawki ultrafioletu (zwykle co najmniej 16000 mikrowatosekund na centymetr kwadratowy, ale wiele jednostek ma w rzeczywistości znacznie wyższą dawkę). Zasada projektowania opiera się na iloczynie czasu i intensywności – musisz mieć pewną ilość obu, aby projekt był udany.

Jak działają oczyszczacze ultrafioletowe?

Jednostki oczyszczające zawierają jedną lub więcej bakteriobójczych lamp ultrafioletowych. Lampy bakteriobójcze to krótkofalowe lampy niskociśnieniowe, które wytwarzają fale ultrafioletowe zabójcze dla mikroorganizmów. Około 95% energii ultrafioletowej emitowanej przez lampy bakteriobójcze ma rozmiar 254 nanometrów, czyli obszar skuteczności bakteriobójczej najbardziej niszczący dla bakterii, pleśni i wirusów. Dlatego woda lub powietrze, które przechodzi przez komorę, jest narażone na bakteriobójcze światło UV, a materiał genetyczny mikroorganizmu jest dezaktywowany, co uniemożliwia ich rozmnażanie i unieszkodliwia.

Lampy UVC a zwalczanie grypy

Grypa jest inaktywowana przez światło UV-C, znane również jako bakteriobójcze światło ultrafioletowe, które jest emitowane z lamp UV-C. Lampy UV-C inaktywują bakterie, pleśń i wirusy, które mogą znajdować się w powietrzu, na powierzchniach i w wodzie. Fale ultrafioletowe o długości 254 nanometrów są najbardziej niszczące dla szkodliwych mikroorganizmów, w tym wirusa grypy typu A i B, znanego również jako grypa sezonowa.

Grypa (grypa) to zaraźliwa choroba układu oddechowego wywoływana przez wirusa grypy. Może powodować łagodną do ciężkiej choroby. Poważne następstwa zakażenia grypą mogą skutkować hospitalizacją lub śmiercią. Istnieją dwa główne szczepy grypy, typu A i typu B, które każdego roku są odpowiedzialne za sezonowe epidemie grypy. Osoby bardziej narażone na zarażenie się tym wirusem to osoby z obniżoną odpornością, osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!