Laptop do gier – które elementy są najważniejsze?

Brak komentarzy

Kto nie lubi gier? Gry na PC istnieją od momentu wynalezienia pierwszych komputerów osobistych. Oczywiście przez lata przeszła długą drogę, podobnie jak technologia, w którą je wykorzystujemy. Wybór laptopa do gier może być trudnym procesem, jeśli nie jesteś ekspertem od sprzętu.

Dzisiaj skupmy się na tym, jak wybrać laptopa do gier, aby znaleźć najlepszy dostępny laptop, który spełnia zarówno Twoje potrzeby, jak i budżet.

GPU

Karta graficzna lub GPU to najważniejszy element sprzętowy, którego potrzebujesz do wysokiej jakości laptopa do gier. Im lepsza karta, tym lepsza wydajność gry i tym wyższe ustawienia grafiki. Mimo że lepsza grafika nie oznacza lepszego wrażenia z gry, nie można zaprzeczyć, jak niesamowite jest oglądanie bardzo szczegółowej grafiki podczas gry.

Oprócz wyższej jakości procesora graficznego należy również wziąć pod uwagę ilość pamięci na karcie. Ilość pamięci nie wpływa na wydajność, ale wpływa na stopień szczegółowości renderowania karty. Oznacza to, że w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności potrzebujesz najwyższej jakości karty graficznej oraz największej dostępnej pamięci RAM.

Obecnie linia kart graficznych GeForce 1080 firmy NVIDIA jest standardem branżowym i dostępnych jest wiele różnych opcji.

Procesor i pamięć RAM

Po wybraniu karty graficznej nadszedł czas na zbadanie drugiego ważnego elementu układanki do laptopa – procesora i pamięci RAM. Centralna jednostka przetwarzająca (CPU) to serce komputera. Kontroluje wszystko i wszystko, co robisz na laptopie, nawet gry. Podczas gdy gry wideo odciążają większość kart graficznych na karcie graficznej, procesor nadal będzie zapewniał odpowiednią część przetwarzania podczas gry. Z drugiej strony, pamięć RAM określa, ile można załadować do pamięci w celu przetworzenia. Oznacza to, że im więcej jej masz, tym więcej procesor będzie mógł uzyskać szybszy dostęp.

Wybierając laptopa do gier, musisz poszukać procesora, który sprosta zadaniu i wystarczającej ilości pamięci, aby zapewnić procesorowi przewagę, jakiej potrzebuje, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Na dzisiejszym rynku po prostu nie można pokonać procesorów Intel. Do grania zaleca się szczególnie te z serii Intel i7. Patrząc na numer modelu procesora, zwróć uwagę na litery na końcu, ponieważ nie wszystkie procesory i7 są tworzone jednakowo. Do grania zalecam inwestowanie w jeden z procesorów z linii K, ponieważ zapewniają one większą moc w porównaniu do innych procesorów i7.

Patrząc na pamięć RAM, nigdy nie schodź poniżej 8 GB pamięci, a to absolutne minimum, które można polecić do grania. Idealnie jest wtedy, gdy Twój laptop do gier co najmniej 16 GB pamięci, a jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do gry, cokolwiek powyżej 16 GB jest konieczne dla dedykowanego laptopa do gier.

Pojemność jednak może stanowić największe wyzwanie dla graczy. Gry mogą zajmować dużo miejsca na dysku twardym, ale większe dyski twarde wydają się być wolniejsze. Istnieją obecnie dwa podstawowe typy dysków twardych: HDD i SSD. Dysk SSD lub dyski SSD są znacznie szybsze dzięki czasom odczytu i zapisu, dzięki czemu idealnie nadają się do instalacji systemu operacyjnego i gier.

biurko gamingowe wymiary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!