Praca za granicą dotyczy zarówno osób, które na stałe zmieniają swoje miejsce zamieszkania, jak i takich, które decydują się na wykonywanie obowiązków zawodowych poza granicami, ale jednocześnie nadal mieszkają w kraju. Jeśli szukamy dobrego, sprawnego transportu na dłuższe dystanse, warto pomyśleć o sprawnym, solidnym aucie. Niekoniecznie trzeba kupować je za gotówkę – można również dobrze pozwolić sobie na leasing.

Leasing samochodów jest bardzo popularny wśród właścicieli firm, którzy potrzebują dobrej floty samochodowej, a jednocześnie nie mają możliwości zakupu samochodu za gotówkę. Dzięki leasingowi można mieć do dyspozycji wygodny, komfortowy samochód, dokładnie taki, jaki jest nam potrzebny do codziennych obowiązków zawodowych. W ofercie leasingu można znaleźć zarówno niewielkie samochody, jak i bardziej przestronne limuzyny, które przydadzą się w tych firmach, w których auta pełnią również funkcje wizerunkowe. Z opcji leasingu można skorzystać zarówno wtedy, gdy prowadzimy firmę w Polsce, jak i gdy wykonujemy swoje obowiązki zawodowe poza granicami kraju.

Dowolne możliwości użytkowania auta

W ofercie leasingu samochodów można znaleźć między innymi leasing operacyjny i finansowy. Różnią się one między sobą zasadami działania, a także niektórymi szczegółami. Leasing operacyjny jest czymś w rodzaju dzierżawy, a leasingobiorca może wrzucić w swoje koszty działalności nie tylko ratę leasingową, ale również inne wydatki, jak opłata początkowa czy środki wydawane na paliwo. W leasingu finansowym można natomiast już od początku trwania umowy stać się właścicielem auta. Nieco inaczej wygląda wtedy kwestia amortyzacji czy naliczania podatku VAT. Bez względu na to, na jaki leasing się decydujemy, w czasie trwania umowy możemy dowolnie poruszać się autem wszędzie, gdzie chcemy. Oznacza to, że bez problemu możemy wyjechać za granicę do pracy, jeśli tego wymagają od nas nasze obowiązki zawodowe. Jeśli jednak planujemy taki wyjazd, dobrze jest upewnić się, jak wygląda kwestia ubezpieczenia auta za granicą i czy nie trzeba przypadkiem dokupić jakiejś dodatkowej polisy, która będzie nas chroniła w stu procentach.

A może wynajem lub abonament?

Jeśli potrzebujemy auta do codziennego życia czy pracy, leasing nie jest jedyną formą ciekawego i korzystnego finansowania. Dobrym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest samochód w abonamencie, który można mieć w wersji dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Auto na abonament w dużym stopniu przypomina długoterminowy wynajem samochodu. Klienci co miesiąc płaca opłatę abonamentową, mają do dyspozycji samochód ze wszystkimi pakietami, które są im potrzebne. Na etapie użytkowania auta mogą liczyć na wsparcie w razie jakichkolwiek problemów, awarii czy nawet stłuczek czy wypadków. Po zakończeniu umowy abonamentowej możliwe jest również wykupienie samochodu. Niektórzy klienci chętnie z tego korzystają, inni natomiast wolą wybrać wtedy kolejny abonament z nowym, lepszym samochodem. Wybór firm oferujących wynajem czy abonament na auta jest na tyle duży, że bez problemu powinniśmy znaleźć rozwiązanie w stu procentach dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!