Liposukcja, czyli modelowanie sylwetki, to operacja polegająca na usunięciu dodatkowego tłuszczu spod skóry.

Jak przygotować się do liposukcji?

Twój lekarz poinformuje cię o tym, jak przygotować się do operacji. Może ci powiedzieć, żebyś nie jadł ani nie pił po północy w dniu operacji. Powie ci, jakie leki wziąć lub nie wziąć w dniu zabiegu. Nie należy przyjmować leków, takich jak aspiryna lub ibuprofen, lub rozcieńczalników krwi przez 2 tygodnie przed zabiegiem chirurgicznym lub zgodnie z zaleceniami. Może być konieczne wykąpanie się środkiem antyseptycznym noc wcześniej lub rano w dniu operacji. Umów się z kimś, kto zawiezie cię do domu i pozostanie z tobą, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Co stanie się podczas liposukcji?

Możesz otrzymać znieczulenie ogólne, abyś nie zasnął i nie odczuwał bólu podczas operacji. Zamiast tego możesz otrzymać znieczulenie miejscowe lub regionalne w celu znieczulenia miejsca operacji. W znieczuleniu miejscowym lub regionalnym nadal możesz odczuwać ucisk lub pchanie podczas operacji, ale nie powinieneś odczuwać bólu. Małe nacięcia będą wykonywane w kilku miejscach, w zależności od obszaru operacji. Sól fizjologiczna (roztwór słonej wody) z lekiem powodującym odrętwienie i krzepnięcie krwi zostanie wstrzyknięta pod skórę. To rozwiązanie:

  • zmniejsza naczynia krwionośne,
  • odrętwia obszar,
  • zmniejsza ból i krwawienie po operacji.

Twój chirurg włoży długą, cienką rurkę do nacięć. Rurka jest zaczepiona na ssaniu i przesuwa się tam i z powrotem pod skórą, aby usunąć dodatkowy tłuszcz. Twój chirurg może wykorzystać energię ultradźwięków do usunięcia komórek tłuszczowych. Nacięcia mogą być zamykane szwami. Niektóre mniejsze nacięcia można pozostawić otwarte, aby spuścić dodatkową ciecz.

Co stanie się po liposukcji?

Bandaż i odzież uciskowa zakryją leczone miejsca. Możesz mieć drenaż przez 1 do 2 dni po operacji. Twoje obszary operacyjne będą posiniaczone i opuchnięte. Obrzęk będzie najgorszy od 3 do 5 dni po operacji. Większość obrzęków ustępuje po 6 tygodniach od zabiegu. Zaniknięcie obrzęku może zająć od 4 do 5 miesięcy.

Jakie jest ryzyko liposukcji?

Możesz krwawić bardziej niż oczekiwano lub dostać infekcję. Możesz mieć drętwienie w obszarach chirurgicznych lub w ich pobliżu. Możesz mieć luźną skórę w leczonych obszarach lub może wyglądać jakć guzek. Skóra zwykle napina się w ciągu 4 do 6 miesięcy po zabiegu. Możesz dostać zakrzep krwi w kończynie. Może to zagrażać życiu.

Dowiedz się jak najwięcej o swoim stanie zdrowia i jak można przywrócić ciało do formy po zabiegu jak najszybciej. Pomocy szukaj w renomowanych klinikach, takich jak https://christofferingves.pl/ i omów z lekarzem opcje, aby zdecydować, jaką opiekę chcesz otrzymać. Pamiętaj też, że powyższa informacja jest jedynie pomocą naukową. Nie może być traktowana jako porada medyczna dla indywidualnych przypadków. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą przed zastosowaniem jakiegokolwiek schematu medycznego, aby sprawdzić, czy jest on bezpieczny i skuteczny dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!