Liposukcja łydek to kosmetyczny zabieg chirurgiczny, który ma na celu zmniejszenie rozmiaru i poprawę konturu łydek poprzez odessanie nadmiaru tłuszczu. Tego typu zabieg pomaga uzyskać jędrne i szczuplejsze nogi. Jest skierowana do osób, dla których odpowiednia dieta oraz ćwiczenia nie przyniosły zadowalających rezultatów. Liposukcja łydek jest również znana jako liposukcja kończyn dolnych, która obejmuje również liposukcję kostek.

Liposukcja łydek – dla kogo?

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, u których występują tłuste i masywne łydki oraz grube i słabo zarysowane kostki.

Do ego typu pacjentów zaliczyć możemy:

– osoby z obwodowo ciężkimi nogami,

– pacjenci ze zlokalizowaną grubością lub ze znacznymi złogami tłuszczu w określonych obszarach łydek, takich jak dolna część kości strzałkowej, środkowa piszczelowa lub okolica kostki.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci poddawani liposukcji powinni:

– być w wieku od 20 do 30 lat,

– w dobrym zdrowiu,

Warto dodać, że niektórzy pacjenci w wieku powyżej 30 lat są nadal odpowiednimi kandydatami do ego typu zabiegu.

Oczekiwane rezultaty po zabiegu to smuklejsze dolne partie nóg, zwężające się w kierunku kostek oraz dobrze zarysowane kostki. Rozmiar łydki i kostek również powinien być proporcjonalny.

Jednak nie wszyscy pacjenci z grubymi i dużymi łydkami mogą odnieść korzyści z liposukcji, ponieważ zabieg działa tylko wtedy, gdy grubość jest spowodowana nadmiarem tłuszczu. W przypadkach, w których przyczyną jest połączenie tkanki mięśniowej i tłuszczowej, zabieg można nadal wykonać, o ile wcześniej spełniono oczekiwania pacjenta.

Liposukcja łydek – jak wygląda zabieg

Przed operacją pacjenci poddawani są szeregowi badań, aby upewnić się, że nie mają przeciwwskazań. Pacjenci są również sprawdzane pod kątem naczyniowych objawów obrzęku kończyn dolnych i niewydolności żylnej. Jeśli pacjenci cierpią na ciężkie żylaki, należy je leczyć co najmniej trzy miesiące przed liposukcją łydek.

Zabieg ten trwa zwykle od jednej do dwóch godzin, a pacjenci są przez cały czas pod znieczuleniem miejscowym, co oznacza, że ​​nie śpią, ale nie są w stanie wyczuć niczego w kończynach dolnych.

Możliwe zagrożenia i komplikacje

Liposukcja łydek jest uważana za jedną z najmniej skomplikowanych spośród wszystkich rodzajów liposukcji. Możliwe są jednak pewne komplikacje. Częste działania niepożądane to obrzęki, które są normalną reakcją organizmu w odpowiedzi na uraz chirurgiczny spowodowany wprowadzeniem kaniuli. Obrzęk może nieznacznie nasilać się w ciągu dwóch tygodni po zabiegu można kontrolować za pomocą pończoch uciskowych. Pod koniec trzeciego tygodnia obrzęk powinien zacząć zanikać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!