Twoje mieszkanie pęka w szwach, a Ty zupełnie już nie masz, gdzie przechowywać sezonowych ubrań i butów, dziecięcych zabawek, sprzętu zabieranego na wakacje i innych rzeczy, których używasz jedynie okazjonalnie? A może wynajmujesz niewielkie biuro i nie masz, jak wydzielić przestrzeni na archiwum lub składować gadżetów reklamowych zamawianych przed ważnym eventem? Rozwiązaniem jest self storage, czyli specjalne boksy magazynowe do wynajęcia. Przeczytaj i dowiedz się, na czym to polega, kiedy wynajem będzie opłacalny i jak wybrać najlepszą ofertę!

Czym jest self storage?

Self storage to niewielkie boksy do wynajęcia, które są wydzielone w obrębie jednego dużego obiektu. Samoobsługowe boksy magazynowe to pomysł, który przywędrował do Polski z USA i Europy Zachodniej. Są to niewielkie magazyny o powierzchni od kilku do kilkudziesięciu m2, które można wynająć w zamian za miesięczny abonament.

Najemca może podpisać umowę na czas określony lub nieokreślony (ta ostatnia zwykle ma miesięczny termin wypowiedzenia). W chwili jej podpisania, otrzymuje on wyłączny dostęp do boksu. W praktyce oznacza to przekazanie kodu lub karty dostępu do drzwi obiektu, w którym wydzielone są magazyny do wynajęcia oraz do własnego boksu. Od tej chwili bez problemu może przechowywać w wynajętej przestrzeni swoje mienie. Obiekt dostępny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To pozwala o dowolnej porze dnia przywozić oraz zabierać swoje rzeczy z magazynu.

Wynajem magazynu self storage – dlaczego warto?

Self storage to alternatywa dla całych hali magazynowych, które stanowią rozwiązanie przede wszystkim dla firm potrzebujących dużej przestrzeni. Samoobsługowe boksy do wynajęcia to tak naprawdę niewielkie pomieszczenia, które mogą zmieścić jedną europaletę lub więcej. Mieszkańcy Śląska mogą skorzystać z propozycji firmy Róża Rent, która oferuje boksy do wynajęcia w Katowicach. Dostępne są tutaj magazyny o powierzchni od 2,5 do 35 m2.

Wynajem magazynu typu self storage pozwala zyskać bezpieczną przestrzeń do przechowywania dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Boksy magazynowe znajdują się w obiektach, które posiadają monitoring oraz całodobową ochronę. Dostęp do poszczególnych magazynów mają wyłącznie najemcy, co niweluje ryzyko kradzieży oraz zagubienia mienia. Obiekty są ogrzewane i posiadają wentylację, dlatego bez obaw można tutaj przechowywać książki, dokumenty, sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD, ubrania oraz inne przedmioty, ponieważ nic się nie zniszczy.

Zarządcy obiektów udostępniających samoobsługowe magazyny do wynajęcia najczęściej zapewniają także miejsca parkingowe dla Klientów, możliwość wygodnego podjazdu dla samochodów osobowych i dostawczych. Firmy czy sklepy internetowe, które chcą składować tutaj towar, niejednokrotnie mogą skorzystać również z wózka widłowego wraz z obsługą operatorską, co znacznie ułatwia rozładunek i załadunek palet.

Dla kogo boksy magazynowe do wynajęcia?

Samoobsługowe boksy magazynowe do wynajęcia to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Coraz częściej z takiej możliwości korzystają osoby posiadające niewielkie mieszkania i poszukują bezpiecznej przestrzeni do przechowywania rzeczy, które już nie mieszczą się w szafach. Można tutaj składować sezonową odzież, zabawki dziecięce, księgozbiór, rodzinne pamiątki czy sprzęt, z którego korzystamy jedynie podczas wakacji (namiot, śpiwory, karimaty itp.). Boksy magazynowe świetnie sprawdzą się także na sprzęt wędkarski, narty, deski snowboardowe, kajaki, deski SUP. Wiele osób przechowuje tutaj urządzenia AGD i RTV, meble czy tekstylia, których nie chce jeszcze wyrzucać.

Wynajem magazyny self storage sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy zrobić gruntowne porządki w piwnicy lub garażu bądź planujemy remont i potrzebujemy miejsca do składowania mebli czy innych wartościowych przedmiotów. Z boksów magazynowych coraz częściej korzystają osoby, które na jakiś czas wyjeżdżają zagranicę i chcą na ten czas wynająć mieszkanie.

Z usług self storage chętnie korzystają również firmy. Doskonale sprawdzą się m.in. dla niewielkich biznesów, które na co dzień wynajmują małe biura, aby podejmować w nich Klientów. Boksy do wynajęcia dają miejsce do składowania dokumentacji, księgozbioru, gadżetów reklamowych zamawianych na targi czy eventy.

Sprawdzają się także jako dodatkowa przestrzeń dla sklepów internetowych. Obecnie e-handel często prowadzony jest w sposób całkowicie elektroniczny. Właściciele sklepów zamawiają towar, który jest przesyłany z hurtowni do odbiorców. Często jednak niezbędne jest sprawdzenie poszczególnych partii i zamówienie próbek. Wtedy wynajem magazynu rozwiązuje problem braku własnej przestrzeni. Samoobsługowe magazyny do wynajęcia mogą stać się także dodatkową przestrzenią na okres przedwakacyjny czy przedświąteczny, gdy sprzedaż wzrasta i własna przestrzeń firmowa przestaje wystarczać.

Chcesz wynająć boks selftorage, ale nie wiesz, jak wygląda taka procedura? Zapoznaj się z poradnikiem firmy Róża Rent (rozarent.pl/aktualnosci/nid-122-wynajem-boksu-krok-po-kroku). Znajdziesz tutaj szczegółowy opis procedury i formalności, których należy dopełnić.

Jak wybrać boks do wynajęcia?

Self storage w Polsce nadal pozostaje nowością. Tego typu oferty cieszą się jednak rosnącym zainteresowaniem, dlatego na rynku cały czas pojawiają się nowe oferty. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas ich porównywania? Przede wszystkim ustal, jakiej przestrzeni potrzebujesz. Osobie prywatnej najczęściej wystarczą boksy magazynowe o powierzchni 2,5 lub 3 m2. Firmy muszą ocenić, ile towaru będą chciały przechowywać w wynajętym magazynie, aby niepotrzebnie nie płacić za pustą przestrzeń.

Kolejną ważną kwestią jest lokalizacja obiektu. Gdy ma on służyć jako magazyn na prywatne rzeczy sezonowe, po które będziemy sięgać 1-2 razy w roku, położenie obiektu tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Gdy jednak chcemy mieć stały dostęp do składowanego mienia, warto wybrać halę magazynową z dobrym dojazdem, aby załadunki i rozładunki towaru były sprawne.

Pod uwagę weź także rodzaj podpisywanej umowy, cenę i rodzaj opłat. Przeczytaj dokładnie wytyczne dotyczące rzeczy, które są dopuszczone do składowania oraz spis przedmiotów zabronionych. Zwróć uwagę, czy obiekt posiada przestronny parking, monitoring i ochronę oraz w jakim stanie utrzymane są wnętrza. Więcej na temat tego, co sprawdzić przed wynajmem magazynu, znajdziesz na blogu Róża Rent – https://rozarent.pl/blog/bid-28-co-warto-sprawdzic-przed-wynajmem-boksu. Dokładna analiza dostępnych ofert i zasad umowy pozwoli Ci dobrać ofertę, która idealnie wpisze się w Twoje indywidualne oczekiwania. Boksy magazynowe do wynajęcia mają zapewniać Ci bezpieczne miejsce dla Twojego prywatnego lub firmowego mienia oraz łatwy dostęp do zgromadzonych rzeczy o dowolnej porze. Zrezygnuj więc z ofert obiektów, które pracują np. jedynie do 19:00 czy są zamknięte w święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!