Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić małe mieszkanie w taki sposób, aby metraż nie był uciążliwy? Rzeczą, o której należy pamiętać, jest zapewnienie maksymalnej przestronności, a także przemyślanym wyborze i montażu urządzeń oraz prostym i spójnym wystroju.

Łączenie pomieszczeń w małym mieszkaniu jest bardzo ważne

Aby w małym mieszkaniu stworzyć wrażenie przestronności, warto pomyśleć nad połączeniem pomieszczeń. Pokój często jest łączony z kuchnią lub przedpokojem.

Mniej ścian to więcej przestrzeni, a zarazem również i światła. Pamiętaj także o doborze idealnych mebli, które będą pasować do niewielkiego metrażu.

Urządzenie kuchni lub aneksu kuchennego na niewielkiej przestrzeni

Bez wątpienia urządzenie kuchni bądź aneksu kuchennego jest trudnym zadaniem. Na małej powierzchni musimy przecież zebrać wiele urządzeń, takich jak lodówka, zmywarka czy piekarnik, dodatkowo w taki sposób, aby można było je wygodnie używać. W przypadku, gdy cała zabudowa zostanie skupiona przy jednej ścianie, dobrze jest zachować kolejność: lodówka – zlewozmywak – płyta grzewcza. Nie zapominaj jednak o tym, że urządzenia muszą być oddzielone odcinkami blatu roboczego, którego szerokość ma minimum 40 cm. Dobrym rozwiązaniem na umiejscowienie lodówki jest narożnik.

Jadalnia na małej powierzchni — jak powinna wyglądać?

Potrzebujemy około 80 cm, aby w komfortowy sposób wstać od stołu i odsunąć krzesło. Natomiast jeżeli chcesz w bezkolizyjny sposób przejść przy krótszym boku mebla niezastawionym krzesłami, musisz wygospodarować 70 cm. Twój metraż nie pozwala Ci na wygospodarowanie takiej ilości miejsca? W tym wypadku warto rozważyć zakup okrągłego stołu lub blatu wysuwanego. Aby zaoszczędzić miejsce w małej kuchni postaw na małe urządzenia kuchenne. Jeżeli chodzi o kran, to polecamy wybór jednokomorowego bez ociekacza.

Jak zagospodarować łazienkę w małym mieszkaniu?

Aranżacja małej powierzchniowo łazienki to także bardzo trudne zadanie. Umywalka powinna mieć głębokość 12-15 cm oraz końcówkę wylewki umieszczoną w podobnej odległości od krawędzi miski. Jeżeli chodzi o miskę WC, to nie kupuj takich, których szerokość przekracza 35 cm. Klasyczna wanna, którą możemy dostać w markecie budowlanym, ma wymiary 70 × 140 cm. Do małej łazienki warto kupić taką, która będzie miała niesymetryczny kształt, na przykład będzie się zwężać przy jednym z boków, co może ułatwić komunikację w pomieszczeniu lub dostęp do innego. Wolisz kabinę prysznicową? W tym wypadku pamiętaj, aby jej wymiary nie przekraczały 80 × 80 cm.

Zakup meble do małego mieszkania: https://www.poprostukasia.pl/zakup-mebli-do-malego-mieszkania-na-co-nalezy-zwrocic-uwage/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!