To ekscytujący czas na rozpoczęcie kariery w masażu terapeutycznym. Nie tylko możliwości pracy masażystów szybko się rozwinęły, ale również wzrosły rodzaje miejsc pracy. Praca w ramach masażu jest dostępna we franczyzach, centrach fitness, uzdrowiskach, kurortach i na własny rachunek, ale kariera rozwija się również w różnych środowiskach opieki zdrowotnej, gdzie bardzo duże zapotrzebowanie na masaże klasyczne i lecznicze.

Masaż stał się głównym nurtem. Coraz więcej konsumentów regularnie korzysta z masażu w ramach członkostwa na franczyzie, a masaż staje się częścią ich stylu życia. W ostatnim dziesięcioleciu terapia masażu zyskała popularność jako uzasadniony dodatek do tradycyjnych usług medycznych. W rezultacie programy treningowe masażu przyciągają wielu studentów z różnych środowisk. Jednak głównym powodem, dla którego ludzie najczęściej wybierają tę karierę, jest chęć zmiany. „Jest tak wiele badań, które pokazują, że masaż może pomóc naszej kondycji znacznie wykraczającej poza relaks.

Zmieniające się postrzeganie terapii masażem stworzyło szerokie możliwości dla profesjonalistów w tej dziedzinie. To skutkuje wzrostem nowych miejsc pracy – masażyści mogą spodziewać się stałego wysokiego popytu na ich umiejętności.

Jakie rodzaje pracy może wykonywać masażysta?

Masażysta pomaga ludziom radzić sobie ze stanem zdrowia lub poprawiać samopoczucie, używając dotyku, nacisku i ruchu do manipulowania mięśniami i tkankami miękkimi. Różne techniki, zwane także modalnościami, mogą osiągnąć różne cele, takie jak relaksacja, łagodzenie bólu, regeneracja po urazach, redukcja stresu i złagodzenie napięcia mięśni.

Większość programów masażu ma na celu zapewnienie studentom podstawowej wiedzy i doświadczenia, których potrzebują, aby jak najszybciej zakwalifikować się do pracy. Zdobywając doświadczenie zawodowe, możesz dążyć do specjalizacji. Studenci skorzystają z programu masażu w celu uzyskania licencji, ale ważne jest by kontynuowali edukację, aby stworzyć swoją tożsamość jako terapeuty.

Jako masażysta możesz ćwiczyć w wielu dziedzinach! Na przykład?

Masaż estetyczny

usg jamy brzusznej gdynia cenaMasaż estetyczny obejmuje niektóre z najpopularniejszych technik masażu. Techniki te mają na celu:

  • ujędrnianie tkanek,
  • uwalnianie napięcia,
  • zachęcanie do relaksu.

Wszyscy studenci masażu kończą studia z możliwością wykonywania masażu relaksacyjnego i samoopieki, co zwykle kwalifikuje ich do pracy we franczyzach, siłowniach i niektórych uzdrowiskach bez dalszej specjalizacji. Typowe techniki masażu estetycznego obejmują masaż szwedzki, gorącymi kamieniami, aromaterapię i masaż na fotelu.

Masaż medyczny


Masaż przeżywa renesans zwłaszcza w zastosowaniach medycznych. Wielu lekarzy, fizjoterapeutów, kręgarzy i innych pracowników służby zdrowia włącza masaż do planu leczenia pacjenta, aby przeciwdziałać bólowi i specyficznym schorzeniom za pomocą metod masażu, takich jak tkanki głębokie, punkt spustowy, terapia nerwowo-mięśniowa, terapia rozluźniająca mięśniowo-powięziową i inne techniki.

Interesuje Cię ten temat? Tutaj dowiesz się jak odzyskać sprawność ruchową? – warto się zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!