Czyszczenie podłogi sklepowej to poważne wyzwanie. Oddziałują na nie różne typy zabrudzeń, począwszy od piasku i kurzu a kończąc na… śniegu. Która maszyna czyszcząca będzie zatem w takich warunkach najskuteczniejsza?

Używana, czy nowa?

Pierwszym i zarazem najważniejszym kryterium doboru odpowiedniej maszyny do mycia podłóg sklepowych będzie jej stopień zużycia. Wybierając pomiędzy nową a używaną maszyną, warto mieć na uwadze nie tylko cenę, ale też jakość sprzętu i towarzyszącą mu dokumentację.

Jaka maszyna czyszcząca do mycia podłogi w sklepie będzie najlepsza?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem sprzętu używanego, warto zakupić sprzęt w outlecie. W ten sposób możemy nabyć urządzenie, które – po pierwsze – będzie co najwyżej powystawowy, a – po drugie – będzie w stosowny sposób opisany (ewentualne rysy, uszkodzenia powierzchni itd.). Jeśli kupujemy maszynę już używaną, to sprawdźmy, czy była ona odpowiednio serwisowana!

Maszyna na akumulator? Zwróć uwagę na baterię!

Jeśli decydujemy się na zakup maszyny akumulatorowej, to koniecznie sprawdźmy stan baterii. Najlepiej wykorzystać w tym celu profesjonalne mierniki pojemności i napięcia. Jeśli mamy taką możliwość – skontaktujmy się z wykwalifikowanym elektrykiem, który pomoże nam wykonać istotne analizy i pomiary. Nie warto kupować maszyny czyszczącej, której akumulator jest już wyeksploatowany.

Dlaczego bateria jest aż tak ważna? Owszem, można ją kupić osobno , co jednak nie zawsze sprawdza się w przypadku “unikatowych” modeli maszyn czyszczących. Tak czy inaczej, zakup oryginalnego akumulatora to kwestia dużych kosztów, których wartość może oscylować nawet na poziomie 50 procent ceny zakupu używanego sprzętu czyszczącego.

Sieciówka? Lepiej nie…

Stojąc przed wariantami zakupu różnych maszyn do mycia podłóg w sklepie, najprawdopodobniej zetkniemy się z możliwością nabycia urządzenia z tak zwanych sieciówek, czyli marketów i supermarketów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dotychczasowi wystawcy tychże urządzeń będą maksymalnie obniżać ceny, by skusić nimi do zakupu swoich potencjalnych Klientów. Nie są to jednak profesjonalne rozwiązania czyszczące podłogi.

Podsumowanie

Reasumując, jeśli zastanawiamy się, jaka maszyna do mycia podłogi w sklepie będzie dla nas najbardziej opłacalna, warto – jeśli nie chcemy kupować sprzętu nowego – postawić na outlet. Co ciekawe – w ten sposób można kupić urządzenia z rabatem dochodzącym do nawet 50 procent.

https://czyszczacamaszyna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!