Staraj się, jak możesz, chronić swoje meble, bez względu na to, czy masz dom pełen dzieci i zwierząt, czy mieszkasz w nim tylko ty sam, wycieki i plamy są nieuniknione. Nawet jeśli jesteś ostrożny i potrafisz uniknąć wielkich katastrof i małych wycieków, dokładne czyszczenie mebli jest ważnym zadaniem, o którym wiele osób zapomina. W rzeczywistości możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, ile bakterii i alergenów zgromadziło się w Twojej tapicerce – a co może nawet mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby dokładnie i regularnie czyścić kanapy i inne meble. Profesjonalne czyszczenie tapicerki, w tym pranie kanap na warszawskich Bielanach jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie bakterii i alergenów, ale niezbędna jest również odpowiednia konserwacja pomiędzy czyszczeniami.

Oto przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o czyszczeniu mebli i tapicerki dla różnego rodzaju mebli.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia sofy tekstylnej?


Istnieje kilka różnych sposobów radzenia sobie z sofą z tkaniny, niektóre z nich należy robić regularnie, a niektóre w większych odstępach czasu lub w przypadku rozlania.

Czasami usuwanie brudu i okruchów może być tak proste, jak użycie suchej szczotki do wyczyszczenia powierzchni. Upewnij się, że położysz coś, aby złapać śmieci spadające z sofy lub nie zapomnij odkurzyć później. Odkurzacz działa również cuda na kanapie z tkaniny. Bez konieczności uciekania się do wody i roztworów na bazie wody możesz użyć ręcznego odkurzacza do czyszczenia i dostania się do zakamarków.

Należy też regularnie prać pokrowce. Zaletą niektórych tkanin jest to, że mają pokrowce, które można po prostu rozpakować i wyprać w zwykłej maszynie. Jeśli masz takie pokrowce, sprawdź szczegółowe instrukcje prania dla tego materiału.

Użyj sody oczyszczonej

Posypanie sody oczyszczonej na kanapie z materiałem może być świetnym sposobem na usunięcie zapachów i rozluźnienie plam przed odkurzaniem. Możesz również stworzyć rozwiązanie do głębszego czyszczenia lub czyszczenia punktowego, z równymi częściami sody oczyszczonej i wody. Zachowaj ostrożność, używając sody oczyszczonej na niektórych tapicerowanych powierzchniach, takich jak:

  • mikrofibra
  • skóra.

Dowiedz się więcej o profesjonalnych technikach czyszczenia tapicerki tkanin, a także o tym, jak profesjonalna firma świadcząca takie usługi może pomóc zarówno chronić, jak i czyścić tę powierzchnię.

Jak utrzymywać skórzane meble?


Wiele osób uwielbia trwałość skórzanych mebli, a także poczucie, że można je łatwo czyścić. Jednak w przypadku mebli skórzanych należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wiele najczęstszych środków do czyszczenia tapicerki zepsuje wykończenia skóry i może spowodować trwałe uszkodzenie. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji mebli skórzanych.

Zetrzyj rozlany płyn jak najszybciej. Należy używać miękkich i chłonnych ręczników lub ściereczek, aby zmniejszyć ryzyko zarysowania skóry. Trzymaj z dala od światła słonecznego i wentylacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!