W dzisiejszych czasach media społecznościowe cieszą się tak dużą popularnością, że ciężko znaleźć kogoś, kto z nich wcale nie korzysta. Ich ilość robi ogromne wrażenie. Czy wiecie, które z nich są najpopularniejsze i najchętniej użytkowane w Bielsku-Białej? My wiemy i teraz dzielimy się tymi informacjami z Wami.

1. Facebook

Nasz ranking otwiera Facebook, którego chyba nie trzeba zbytnio opisywać. Powstał w 2004 roku i aktualnie korzysta z niego najwięcej Bielszczan. Za jego pośrednictwem można udostępniać treści i zdjęcia, zakładać grupy i wydarzenia, prowadzić prywatne konwersacje z rodziną i przyjaciółmi niezależnie od tego, na którym krańcu świata się znajdują. Od niedawna za pomocą Facebooka można także robić zakupy na lokalnym rynku, jak również wystawiać swoje rzeczy, czy towary na sprzedaż. Do swojej dyspozycji Bielszczanie mają marketplace, który cieszy się wśród nich ogromną popularnością.

2. Instagram

Serca Bielszczan podbił także Instagram, który dla wielu pełni rolę wirtualnego pamiętnika, w którym zamiast wpisów, publikowane są zdjęcia oraz krótkie filmiki. To najlepsza forma na uwiecznienie swojego życia, wyjątkowych chwil, którą dodatkowo można dzielić się z całym światem. Jaki czas temu do aplikacji wprowadzono także sekcję Stories oraz możliwość tworzenia albumów.

3. Twitter

Twitter to dobrze znany serwis społecznościowy w Bielsku-Białej, który umożliwia mikroblogowanie. Jego cechą charakterystyczną jest limit wpisu w postaci 140 znaków oraz używanie hashtagów, które segregują treści i ułatwiają wyszukiwanie tweetów.

4. YouTube

Kolejny dobrze znanym i uwielbianym serwisem jest YouTube, który powstał w 2005 roku. Za jego pośrednictwem można publikować i oglądać materiały wideo. YouTube umożliwia także subskrybowanie kanałów, komentowanie oraz ocenianie publikowanych treści. Aktualnie w serwisie znaleźć można tysiące twórców, którzy dzielą się vlogoami o zróżnicowanej tematyce. Wśród nich znaleźć można także kilku Bielszczan, którzy zdążyli już zyskać grono stałych odbiorców.

5. LinkedIn

LinkedIn to serwis społecznościowy, który przede wszystkim umożliwia Bielszczan tworzenie profili zawodowych. Za jego pośrednictwem mogą nawiązywać kontakty zawodowe, szukać pracy, jak również pozyskiwać rekomendacje. LinkedIn to tak naprawdę platforma zarówno dla pracowników, jak i przedsiębiorców, ponieważ mogą tutaj publikować oferty pracy oraz przeprowadzać rekrutację.

6. Tinder

Tinder to najpopularniejszy serwis randkowy na świecie, z którego można korzystać za pośrednictwem aplikacji. Swoją popularność w Bielsku-Białej zawdzięcza osobom, które szukają miłości. Dzięki aplikacji można poznać ludzi, odnaleźć osoby w pobliżu, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia oraz znalezienia swojej drugiej połówki.

Podsumowując, można powiedzieć, że Bielszczanie kochają media społecznościowe i są w nich aktywnymi użytkownikami. Na pewno największą popularnością cieszą się wśród młodszego pokolenia, choć zauważyć można, że również starsze osoby, chętniej zaczynają korzystać z mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!