Twoja skóra jest szara, zmęczona i wiotka? Czy wymaga znacznie więcej uwagi niż kilka lat temu? Nic dziwnego: wraz z wiekiem skóra drastycznie się zmienia. Używałeś różnych kremów i zabiegów kosmetycznych i piłeś litry wody, ale nie widać żadnych efektów? Nie martw się! Medycyna estetyczna może rozwiązać ten problem za pomocą mezoterapii, leczenia, które zostało zaprojektowane dla ludzi takich jak Ty!

Mezoterapia igłowa to zabieg dla wszystkich, którzy oczekują znacznie skuteczniejszych i szybszych wyników niż te oferowane przez:

  • kremy
  • alternatywne metody przeciwstarzeniowe skóry

Jest to doskonały sposób na zapobieganie początkowym oznakom starzenia się – efektowi, który uzyskuje się poprzez podawanie substancji nawilżających, takich jak witaminy lub kwas hialuronowy.

Mezoterapia jest stosowana w następujących celach:

  • nawilża i odmładza skórę (stymulując produkcję kolagenu i elastyny ​​oraz metabolizm komórkowy),
  • leczy cellulit,
  • w leczeniu wypadania włosów,
  • w leczeniu rozstępów,
  • leczy przerośnięte blizny.

Warto wiedzieć, iż mezoterapia igłowa warszawa jest zwykle wykonywana w sesjach składających się z kilku zabiegów. Mezoterapię może wykonywać tylko lekarz, używając igły i strzykawki, lub używając specjalnego pistoletu do mezoterapii. Śródskórne lub podskórne wstrzyknięcia różnych substancji stymulują metabolizm komórkowy, a w konsekwencji zwiększają tworzenie kolagenu i elastyny. Substancje czynne dobierane są w zależności od rodzaju leczenia i potrzeb pacjenta. Zabiegi można stosować na skórę twarzy lub skórę ciała.

Mezoterapia powinna być wykonywana przez licencjonowanego lekarza estetycznego lub pielęgniarkę w renomowanej klinice (sprawdź opinie i skonsultuj się wcześniej, aby się co tego upewnić). Najważniejsze jest bezpieczeństwo, wiedza o tym, co mezoterapia może zrobić dla skóry, włosów i skóry głowy, i dlaczego jest to bardziej subtelny sposób na dobre efekty aniżeli natychmiastowe, inwazyjne leczenie.

Mezoterapia została zapoczątkowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora w latach pięćdziesiątych i nazwana tak, ponieważ obejmuje serię małych zastrzyków w „mezodermę” – środkową warstwę skóry („mezo” oznacza środek po grecku). Została on pierwotnie wynaleziona jako środek do miejscowego wstrzykiwania środka na ból, ale jej zastosowanie ewoluowało całkiem sporo od tego czasu w stronę medycyny estetycznej.

Rozwiązania do mezoterapii mogą stymulować komórkę fibroblastów w skórze do wytwarzania większej ilości kolagenu, aby zwalczać oznaki starzenia. Wśród listy wstrzykiwanych przyjaznych dla skóry składników znajdują się czynniki wzrostu, peptydy, przeciwutleniacze i pierwiastki śladowe, które zapewniają idealne środowisko dla zdrowej skóry, która lepiej radzi sobie z procesem starzenia.

Stopniowo ta metoda nabrała rozpędu również i w Bielsku-Białej dzięki połączeniu lepszego zrozumienia właściwych rozwiązań do wstrzykiwania wraz z postępem w technice wstrzykiwania i urządzeniach, które poprawiły dostarczanie składników do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!