Mieszkasz w Bielsku? Pomyśl o zmiękczaniu wody!

Brak komentarzy

Większość Bielszczan już zna znaczenie oczyszczaczy wody. Nikt nie chce pić wody skażonej ołowiem, tworzywem i innymi substancjami. Oczyszczacze wody – lub przynajmniej czysta woda pitna – są koniecznością dla każdego domu. Ale co z zmiękczaczami wody?

Zmiękczanie wody polega na filtrowaniu i usuwaniu magnezu, wapnia i innych metali. Jest to proces, w którym twarda woda zamienia się w miękką wodę. System zmiękczania wody ma kilka zalet. Choć mogą wydawać się frywolne, systemy te faktycznie dokonują wielkich inwestycji.

W trosce o zdrowie i dom, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z posiadania miękkiej wody w swoim bielskim mieszkaniu!

Zmaganie się z twardą wodą

Substancje zanieczyszczające, takie jak ołów i plastik, łatwo trafiają do wody z kranu w całym Bielsku. W tym samym tempie naturalne jest, że minerały trafiają do naszej wody. Różnica polega na tym, że minerały te są dla nas korzystne i nie powodują szkód, jeśli je konsumujemy. W końcu ludzie piją naturalną wodę mineralną przez cały czas. Co więcej, ludzie płacą za wodę, do której dodawane są minerały.

Woda, która pochodzi z jezior i rzek, prawie zawsze zawiera w sobie mineralne ślady. Powszechne jest, że magnez, wapń i cynk mieszczą się w wodzie z kranu, zwłaszcza jeśli mieszkamy w pobliżu zbiorników wodnych. Czasami te minerały mogą występować w naszej wodzie na wysokich poziomach, co może siać spustoszenie w naszych domach (!) i tu w grę wchodzą zmiękczacze wody. Chodzi o nagromadzenie węglanów wapnia i magnezu, które prowadzi do problemów. Ta struktura ostatecznie przekształca się w kredę i wapień. Jeśli twarda woda nie zostanie poddana obróbce, ten wapień i kreda mogą tworzyć się na zewnątrz rur.

Jak działa system zmiękczania wody?

Systemy zmiękczające na bazie soli i bez soli przyłączają się do domowego źródła wody. Środki zmiękczające wodę tradycyjnie traktują twardą wodę przez dodawanie do niej sodu. Sól zmniejsza nagromadzenie się kamienia, inaczej zwane złogami wapnia. Ujemny ładunek jonów sodu przyciąga i usuwa jony wapnia i magnezu.

Środki zmiękczające na bazie soli są powszechnie stosowane w leczeniu ciężkich przypadków twardej wody. Choć skuteczne, są one obecnie rzadziej stosowane w leczeniu mniejszych ilości twardej wody. W przypadku łatwej do uzdatniania twardej wody wzrastają ilości zmiękczaczy wody bez soli. Nie pompują sodu przez domowy system wodny. Zamiast tego, oczyszczają i usuwają twardą wodę przez prądy magnetyczne lub elektryczne. Takie opcje znajdziesz w sklepie Prostozkranu.pl. Systemy bez soli nie prowadzą do gromadzenia się sodu i chemikaliów w publicznej wodzie. Są również uważane za bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymagają elektryczności.

Pomimo różnic obydwa systemy zmiękczania wody mają swoje zalety. Dzięki lepszemu przepływowi wody zużyjesz mniej wody. Przekłada się to nie tylko na mniejsze rachunki za media. Będziesz także zużywać mniej ciepła i mniej energii. Nie wspominając już o tym, że będziesz mieć czystszą i lepiej smakującą wodę pitną. Znacznie zmniejszysz także szansę na konieczność naprawy zatkanych lub uszkodzonych rur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!