Balustrady z linek stalowych to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Są solidne i prezentują się wyjątkowo oryginalnie, perfekcyjnie wpisując się w nowoczesne aranżacje, znajdując zastosowanie zarówno w prywatnych realizacjach, jak i np. w przemyśle. Projektanci coraz częściej sięgają po stalowe linki, jako wypełnienie balustrad przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność, trwałość i walory architektoniczne. Jednak, aby uzyskać ten cały szereg korzyści, warto wiedzieć, które materiały i konstrukcje będą najlepsze w przypadku właśnie balustrad. Jakie zatem linki sprawdzają się najlepiej, i jakie mocowania wybrać, aby balustrada nie tylko efektownie się prezentowała, ale była także w pełni bezpieczna w użytkowaniu?

Po pierwsze, stal nierdzewna

Linki oraz mocowanie linek w balustradach najlepiej aby były wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 lub AISI 304. Stal tego typu jest odporna na działanie korozji, rozcieńczonych kwasów, roztworów alkalicznych, wysokich temperatur oraz negatywnych czynników pogodowych. Dodatkowo, wybierając wysokiej jakości stal nierdzewną zyskujemy produkt wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zadrapania, zarysowania, czy próby wygięcia niezwykle rzadko pozostawiają jakikolwiek ślad na tego typu elementach. Wypełnienie balustrady linką ze stali nierdzewnej pozwala zatem uniknąć problemów związanych z niszczeniem się konstrukcji, a co się z tym wiąże – utratą jej właściwości i estetyki. Wybierając elementy balustrady ze stali warto z pewnością sięgać po wysokiej jakości, sprawdzony asortyment, proponowany przez rzetelnych dostawców, jak np. na gigastal.pl. W ten sposób zyskujemy pewność jakości tworzonej przez nas konstrukcji oraz jej estetyki. Nie każda bowiem stal będzie nadawała się na linki i mocowania do balustrad montowanych w domu, w biurze, czy na tarasie.

Architekci doceniają rozwiązania ze stali nierdzewnej głównie ze względu na jej uniwersalność i wytrzymałość. Niezależnie od tego, czy budujemy balustradę tarasową, czy też ma ona znaleźć się wewnątrz budynku – domu bądź hali przemysłowej, zastosowanym materiałem powinna być wysokiej jakości stal.

Po drugie, bezpieczne mocowanie

Mocowanie linek w balustradach ma kluczowe znaczenie m.in. ze względów bezpieczeństwa użytkowania balustrady. Obok jej wypełnienia, czyli linek, a także uchwytów, czy zacisków, sposób mocowania zapewnia stabilność i trwałość konstrukcji. Tutaj wystarczy zaopatrzyć się w końcówki do zawalcowania linek, aby uzyskać pożądany efekt. Istotne jednak, aby końcówka zawsze precyzyjnie dobrana została do grubości linki.

Odpowiedni dobór poszczególnych elementów balustrady gwarantuje nam możliwość jej bezproblemowego użytkowania przez wiele lat. Co ważne, tego typu rozwiązania nie wymagają od nas szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, czy też konserwacji, a przy tym propozycją stosunkowo tanią. Linki stalowe można dodatkowo łączyć z innymi materiałami, co dostarcza jeszcze więcej możliwości projektowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!