Zastanawiasz się nad zakupem nowego roweru? W tym artykule podpowiadamy dlaczego tak wiele osób decyduje się na rower typu cruiser. 

Bardzo wiele osób mieszkających w dużych miastach podejmuje w ostatnich latach decyzję o zakupie roweru. Chociaż rower jest znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, wiele osób kupuje go także z innych względów. W dużych miastach charakteryzujących się intensywnym ruchem samochodów, przemieszczanie się rowerem okazuje się rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym oraz praktycznym. Poruszanie się po centrum zakorkowanymi ulicami staje się po prostu dużo prostsze. Jazda po mieście rowerem jest przyjemna także z uwagi na fakt, że w wielu polskich miastach do budowy kolejnych ścieżek rowerowych przykłada się coraz większą wagę. Na przykład we Wrocławiu obecnie funkcjonuje ponad 200 km ścieżek rowerowych co sprawia, że po całym mieście rowerzyści mogą poruszać się bez większych przeszkód. Jeśli nie jesteś jeszcze do końca przekonany o tym, czy rower to coś dla Ciebie, warto korzystać z powszechnie dostępnych rowerów miejskich. Za niewielkie pieniądze można szybko i bezproblemowo wypożyczać rowery w zlokalizowanych w różnych częściach miasta punktach. Jeśli natomiast jesteś już zdecydowany na zakup roweru miejskiego, zapewne zastanawiasz się nad tym, jaki styl dla Ciebie byłby najlepszy. Okazuje się, że wiele osób jest bardzo zadowolonych z roweru typu Cruiser.

Rower Cruiser – dlaczego tak popularny?

Rower Cruiser jest to typ roweru miejskiego, a zatem w jego projekcie jako priorytet brana jest pod uwagę wygoda użytkowania. Z tego względu na rowerach tych siedzi się prosto, co jest zdrowe dla kręgosłupa, kierownica jest szeroka, a siodełko wygodne i miękkie. Jak każdy stylowy rower miejski, rower Cruiser jest także wyposażony w błotniki oraz przynajmniej jeden bagażnik. A czym rowery Cruiser różnią się od typowych rowerów miejskich? Są to rowery o charakterystycznym wyglądzie, przypominają one bowiem do złudzenia dawne amerykańskie motocykle. Osiąga się to dzięki specjalnie wyprofilowanej grubej ramie, reflektorach podobnych do tych wykorzystywanych w dawnych motocyklach, oraz szerokim bonelowym oponom. Osoby decydujące się na zakup roweru cruiser zazwyczaj kierują się przede wszystkim wysokimi walorami wizualnymi tych rowerów, chociaż oczywiście są to modele zapewniające bardzo wysoki komfort jazdy. I chociaż są to rowery przeznaczone przede wszystkim do jazdy po mieście, to znakomicie nadają się także na wypady poza miasto. Szerokie bonelowe opony nie tylko znakomicie się prezentują, zapewniają także dodatkową amortyzację podczas jazdy nierównymi leśnymi ścieżkami.

Zdecydowałeś się na zakup roweru cruiser i szukasz solidnego sklepu oferującego duży ich wybór? Zapraszamy do sklepu internetowego royalbi.pl, w którym możesz kupić rower cruiser bezpośrednio od polskiego producenta!

1 thought on “Moda na rowery cruiser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!