Modna bizneswoman: jakie futro wybrać?

Brak komentarzy

Jeśli masz obsesję na punkcie gwiazd starego Hollywood lub po prostu pragniesz stylowego sposobu na ogrzanie się przez całą zimę, prawdopodobnie marzyła o włożeniu własnego futra. Zakup futra może być trudną decyzją, ponieważ musisz wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

  • koszt
  • pogoda w miejscu zamieszkania
  • furto prawdziwe czy sztuczne

Wybór futra zależy od tego, czy chcesz mieć nowe futro, futro vintage czy sztuczne futro.

Ustal swój budżet.

Futro to element inwestycyjny, zwłaszcza jeśli kupujesz nowe. Nawet niedrogie nowe futro może kosztować tysiące złotych. Jeśli nie chcesz wydawać tak dużo pieniędzy, to nie znaczy, że nie możesz kupić futra. Zarówno vintage, jak i sztuczne futra są łatwo dostępne w niższych cenach.

Sprawdź online dobre oferty, ale uważaj na oszustwa. Jeśli to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, nie wierz w to.
Spróbuj odwiedzić przykładowe wyprzedaże, jeśli możesz. To nie jest opcja dla wszystkich, ale mogą być świetnym miejscem do kupienia futra, jeśli możesz wziąć w nich udział.

Wybierz futro pasujące do twojego klimatu. Futro jest świetną opcją na utrzymanie ciepła, ale jeśli mieszkasz w obszarze o łagodnych zimach, możesz zdać sobie sprawę, że twoje futro jest zbyt ciepłe. Możesz znaleźć lżejsze płaszcze wykonane z norek, ale cięższe płaszcze z lisów, szopów i kojotów mogą być zbyt ciepłe.

Poszukaj płaszczy, które są lżejsze. Płaszcze z norek mogą być nadal ciepłe. Możesz również znaleźć jaśniejsze futro u innego zwierzęcia, takiego jak królik.

Poznaj swoje opcje.

Można znaleźć futra wykonane z wielu różnych zwierząt, choć najczęściej są to norki, króliki, lisy, szopy pracze, szynszyle, bobry, kojoty i jagnięta. O ile nie szukasz czegoś rzadkiego lub egzotycznego, większość wyborów będzie od jednego z tych zwierząt. Każdy jest inny.

Futro z norek jest krótsze, grubsze, izolujące, lśniące i łatwe do barwienia.
Futro królika jest delikatne, jedwabiste, niedrogie i łatwe do zafarbowania.
Futro z lisa jest miękkie, grube i miękkie. Większość będzie w kolorze koniakowym lub biało-szarym.
Futro szopa pracza jest miękkie, grube i miękkie jak lis, ale zwykle ma kolor ombre szopa pracza.
Futro z szynszyli jest bardzo miękkie, ale drogie i rzadkie. Zwykle jest to kolor szary lub niebieskawy.
Płaszcze bobrów mogą być długie i luksusowe lub kolorowe. Futro to jest bardzo wszechstronne.
Futro kojotowe jest trwałe, krótkie i gęste. Kolory wahają się od kremowego do szarości.
Dostępne są płaszcze jagnięce, zarówno lekkie tekstury, takie jak szerokie, jak i grubsze, bardziej puszyste, bardzo ciepłe tekstury, na przykład jagnięta mongolskie.

Rozważ swoje alergie.

Niektóre futra, takie jak lisy lub kojoty, mogą wywoływać alergie u osób uczulonych na psy, ponieważ lisy i kojoty należą do psiej rodziny. Ponadto możesz kichać mając twarz blisko futra z puszystego królika. Jeśli twoje alergie są łagodne, możesz zamiast tego wybrać krótką sierść, na przykład miłą norkę.

Wybierz styl. Płaszcze są dostępne w różnych kolorach i długościach, więc zastanów się, jak chcesz wyglądać. Ponieważ futra to element inwestycyjny, ważne jest, aby wiedzieć, czy chcesz mieć klasyczny, czy modny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!