Technologia CCTV jest szeroko stosowana przez firmy i przedsiębiorstwa – duże lub małe – w celu zminimalizowania kradzieży, pilnowania pomieszczeń po godzinach i monitorowania działań w biurze.

Ponieważ kradzież pracowników jest jedną z głównych przyczyn bankructwa przedsiębiorstw w wielu miejscach na świecie, właściciele firm widzą potrzebę zainstalowania bezpiecznych systemów wejścia do biura w celu ochrony swoich firm (zobacz tutaj: https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/). Oprócz kamer bezpieczeństwa innym powszechnym systemem bezpieczeństwa jest biometryczny system dostępu do drzwi, który:

  • zapobiega nieautoryzowanemu wejściu
  • zabezpiecza dostęp do drzwi twojego biura.

Pamiętając o tych wskazówkach, masz gwarancję najwyższego poziomu ochrony przed kradzieżą wewnętrzną dzięki systemowi CCTV.

1. Wybierz wysokiej jakości system monitoringu

Decydując, który system telewizji przemysłowej wybrać dla swojego biura, wybierz ten z wysokiej jakości kamerami i funkcjami (przykład: https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/monitoring-biura/). Najlepiej wybrać te z konfigurowalnymi czujnikami ruchu. Ta funkcja automatycznie ostrzega, jeśli ktoś jest w biurze po godzinach pracy lub jeśli ktoś jest poza strefą poza godzinami pracy.

2. Umieść kamery strategicznie

Zainstaluj kamerę IP, aby mogła uchwycić każdy zakątek pokoju. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których pracownicy są mniej uczęszczani i przechowują duże ilości pieniędzy i / lub poufnych plików. Doświadczeni złodzieje dowiedzą się, czy są jakieś martwe punkty i wykorzystają je do realizacji swoich nielegalnych zamiarów.

3. Upewnij się, że Twój monitoring CCTV zapisuje wszystko

Upewnij się, że zapisy zarejestrowane przez kamerę CCTV są rejestrowane i przechowywane w pamięci w chmurze. Będzie to służyć jako dowód w przypadku kradzieży lub incydentu. Będziesz mógł okazać dowód policji na poparcie swoich roszczeń, a jeśli jest to pracownik, masz wystarczający dowód, aby zwolnić go ze swojej firmy.

4. Poszukaj funkcji zdalnego monitorowania bezprzewodowego

Bezprzewodowe zdalne monitorowanie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą wewnętrzną. Jest to jedna z funkcji CCTV IP, które coraz więcej systemów kamer bezpieczeństwa zaczyna włączać do oferowanych usług. Dzięki zdalnemu monitorowaniu możesz monitorować i wyświetlać swoje biuro w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem. Dzięki temu możesz być w biurze i zobaczyć wszystko, co dzieje się w czasie rzeczywistym, nawet gdy jesteś po drugiej stronie świata.

5. Zdecyduj, czy chcesz ukryć swoje kamery, czy nie

Wielu właścicieli firm kwestionuje potrzebę zainstalowania ukrytej kamery bezpieczeństwa. Chociaż nie jest to całkiem zły pomysł, ma większy wpływ na odsłonięcie kamery analogowej zamiast ukrywania jej. Z drugiej strony, jeśli planujesz zainstalować jedną lub dwie ukryte kamery w biurze, jednym z najlepszych miejsc jest martwy punkt. Doświadczeni złodzieje prawdopodobnie skorzystają z tych miejsc, myśląc, że nie zostaną schwytani przed kamerą podczas kradzieży (pieniądze, zapasy, czas itp.).

Interesują Cię kamery do zastosowania na osiedlach? Tutaj znajdziesz więcej informacji: https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/monitoring-osiedla/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!