Wielu kierowców – głównie tych, którzy nigdy nie jechali na motocyklach – zastanawia się, dlaczego ktokolwiek kiedykolwiek miałby wymienić cztery koła na dwa. Ci Bielszczanie, którzy jeżdżą na motorze, doskonale znają wiele korzyści płynących z jazdy na jednośladzie. Powody dlaczego to robią i to wolą też się różnią. Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, jeździsz na długich trasach w weekendy, czy robisz to w wakacje – zdaniem licznych mieszkańców Bielska-Białej jazda motocyklem to doświadczenie, jakiego nie można doświadczyć w żaden inny sposób. Każdy z nich ma swoje własne powody do posiadania motocykla i żadna lista nie może być kompletna, ale wymyśliliśmy tutaj kilka powodów, dla których zdaniem wielu Bielszczan motocykle są mimo wszystko lepsze od samochodów.

Ekonomicznie!

Motocykl pokonuje samochód w związku z kosztami początkowymi i długotrwałymi. Motocykle są znacznie tańsze w eksploatacji, a ceny gazu zbliżają się do przyjaznej sumy dla kieszeni – dlatego naprawdę jazda na nich ma sens. Dodatkowo, koszty konserwacji są tańsze i dużo rzeczy można nauczyć się robić samodzielnie. Wreszcie, motocykl ogólnie kosztuje mniej niż samochód, tak samo jeśli wliczyć w to dodatki takie jak ładowarka akumulatora. Natomiast ładowarka akumulatorowa w samochodzie to już na tym polu większy wydatek (ładowarki kupisz np. tutaj https://gmoto.pl/ladowarki-do-akumulatorow,1145/).

Wydajność

Lepiej oczywiście nie palić gumy, gdy światło zmienia kolor na zielony, ale kiedy już do tego dochodzi – motocykl znajduje się o pół kilometra drogi dalej, zanim jeszcze samochód wejdzie na drugi bieg.

Bezpieczniej!

Tak, wierzcie lub nie – ale motocykliści są bezpieczniejsi. Widziałeś kiedyś skręcający i wolno poruszający się motocykl, a gdy jedziesz obok kierowcy  – zwykle jest zajęty oglądaniem telefonu lub systemu GPS, a nawet czytaniem! To właśnie robią kierowcy, ponieważ myślą, że są bezpieczni w samochodzie – klatce. Wiadomo, że jazda na motocyklu wiąże się z nieodłącznym ryzykiem, dlatego podczas jazdy motocykliści mają aktywną postawę i są bardziej świadomi swojego otoczenia, co czyni ich bezpieczniejszymi.

Wolność

Nie ma to jak otwarta droga i wiatr uderzający w twarz. Po prostu nawet z wszystkimi opuszczonymi oknami w samochodzie nie można tego osiągnąć – co w rzeczywistości jest dość denerwujące. Jazda to ucieczka dla wielu entuzjastów motocykli, którzy wyruszają w drogę, aby uciec od tego wszystkiego innego.

Społeczność

Społeczność motocyklistów jest unikatowa. Oczywiście, na pewno są miłośnicy starych samochodów zabytkowych, ale zazwyczaj spotykają się, aby podziwiać i rozmawiać – a nie współdzielić swoją pasję tak jak to robią bielscy motocykliści.

Przytulanie

Trzymanie się za ręce może być romantyczne, ale tak naprawdę to wszystko, co możesz zrobić w samochodzie. Czy zamierzasz trzymać się za ręce przez cały czas jazdy? Wątpliwe. Z drugiej strony motocykl wymaga, aby ta zażyłość trwała i trwała.

Parkowanie

Motocykle nie tylko mogą łatwiej znaleźć miejsce do parkowania, ale także ogólnie są łatwiejsze do parkowania. Mała przestrzeń? Nie ma problemu, po prostu wsuń się do środka!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!