Każdy lubi zrelaksować się przed telewizorem po ciężkim dniu. Bez względu na to, czy spędziłeś go w pracy, czy zajmując się domem, czy w szkole. Kiedy przychodzi moment na odpoczynek, chcesz usiąść wygodnie i rozkoszować się wyczekiwanym meczem, serialem, filmem czy bajką. No właśnie – różni ludzie mają różne potrzeby i różne upodobania. Problem pojawia się wtedy, gdy owi różni ludzie mieszkają pod jednym dachem. By wyjść im naprzeciw, dostawcy telewizji cyfrowej często proponują rozwiązanie znane jako multiroom. Jak podłączyć tę usługę i na czym ona polega? Wyjaśniamy.

Telewizja cyfrowa niesie ze sobą wiele zalet. Umożliwia swobodny dostęp do dużej ilości kanałów. Zwykle możemy ją zwiększać według potrzeb, a do tego dodawać paczki tematyczne – na przykład z zestawem kanałów sportowych albo serialowych. Możemy przeglądać treści udostępniane poza telewizją – na przykład w serwisie YouTube. Innymi słowy – telewizja cyfrowa zorientowana jest na wygodę odbiorcy.

Seriale w telewizji - rankingI aby zwiększyć ją jeszcze bardziej, dostawcy oferują opcję multiroom.Jak podłączyć większą ilość urządzeń do telewizji cyfrowej? Możemy to zrobić poprzez wykupienie osobnego abonamentu na każdy z telewizorów, jednak takie rozwiązanie byłoby kosztowne, zwłaszcza gdy decydujemy się na większy pakiet kanałów. Dlatego większość firm oferujących usługi multimedialne wysokiej jakości proponuje dodatek do telewizji cyfrowej w postaci multiroomu.

Na czym polega ta opcja? W ramach jednego abonamentu otrzymujemy dostęp do telewizji cyfrowej na kilku odbiornikach. Zazwyczaj usługodawca dolicza niewielką kwotę za każde dodane urządzenie oraz narzuca pewien limit urządzeń, jakie można dodać w ramach multiroom na jednym abonamencie (najczęściej są to 4 urządzenia). Niemniej w niektórych pakietach opłata za multiroom może być niższa od standardowej, albo – w przypadku bardziej ekskluzywnych pakietów – darmowa.

Dzięki usłudze multiroom możliwe będzie oglądanie wszystkich kanałów dostępnych w pakiecie na wybranej liczbie telewizorów. Dotyczy to także kanałów nadawanych w HD oraz przypisanych do dodatkowych paczek tematycznych – o ile zostały dodane do abonamentu. W gabinecie możesz oglądać mecz, w salonie puścić film, a w pokoju dziecięcym – bajkę. Wszystko będzie działało płynnie i w dobrej jakości.

Zdecydowałeś się na multiroom? Jak podłączyć tę usługę – pewnie się zastanawiasz. To proste, potrzeba jedynie dodatkowych dekoderów i okablowania. W przypadku niektórych (nowszych) modeli telewizorów dekodery nie będą konieczne, ale najlepiej zapytaj o to operatora. On rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości w zakresie sprzętu. Usługa wymaga też aktywizacji, co również może wyglądać różnie w zależności od dostawcy. Niekiedy dzieje się to zdalnie, w innych wypadkach wymaga np. specjalnej karty aktywującej. W każdym razie kiedy już podepniesz multiroom, wszyscy domownicy odetchną z ulgą – każdy przed swoim programem.

1 thought on “Multiroom – nowoczesna technologia w twoim domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!