Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem to wypicie na początku dnia dobrej, mocnej filiżanki kawy może dodać Ci energii na cały dzień. Dlatego postanowiliśmy znaleźć dla Ciebie i dla innych najlepsze wskazówki co do tego, jak wybrać idealny ekspres do kawy oraz gdzie w Bielsku-Białej takie można znaleźć.

Wybór właściwego ekspresu do kawy

Krok 1: Jakiego rodzaju ekspresu do kawy chcesz?

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje osób pijących kawę: ci, którzy chcą tylko szybkiego i bezproblemowego kubka, który smakuje przyzwoicie, oraz ci, które traktują kawę tak, jak wielu ludzi traktuje wino, delektując się jej subtelnym smakiem i rozkoszując się rytuałem jej wykonania. Ta recenzja koncentruje się na klasycznych urządzeniach, które zadowolą przede wszystkim osoby z pierwszej kategorii. Jeśli zatem szukasz wygodnego sposobu na przygotowanie smacznej kawy poranka – przejdź do kroku 2. Jeśli jednak chcesz, aby kawa stała się twoim hobby, będziesz musiał bardziej koncentrować się na samym na rytuale parzenia kawy, niż na wygodzie.

Należy również zauważyć, że tutaj, w świecie ekspresów do kawy wyższa cena zwykle oznacza większą wygodę, niż lepszy smak.

Krok 2: Ile kawy pijesz?

Pierwszym priorytetem jest upewnienie się, że ekspres do kawy będzie miał odpowiednią pojemność, aby spełnić Twoje potrzeby. Jeśli cała twoja rodzina pije kawę, będziesz potrzebować czegoś wystarczająco dużego, by zapewnić wszystkim filiżankę lub dwie co ranek. Podobnie, jeśli chcesz przygotować dzban kawy za jednym zamachem, z którego będziesz pić przez cały dzień, upewnij się, że jest wystarczająco duży. Większość ekspresów zapewnia jednorazowo co najmniej cztery filiżanki kawy. Jeśli chcesz zrobić tylko jedną filiżankę kawy – również i takie opcje są dostępne na rynku.

Krok 3: Czy lubisz pić kawę bez końca?

Wiele osób lubi zaparzyć sobie cały dzbanek kawy, a potem pić z niego przez cały ranek, a nawet przez cały dzień. Większość ekspresów ma dzbanek, która stoi na gorącym podgrzewaczu, co pomaga utrzymać ciepło kawy. Dzięki temu można utrzymywać ciepło kawy przez nieokreślony czas, ale pamiętaj, że im dłużej kawa tam się znajduje – tym mniej będziesz cieszyć się jej degustacją.

Krok 4: Czy potrzebujesz nowoczesnego ekspresu?

ręczne młynki do kawyCzy jesteś absolutnie bezużyteczny, dopóki nie dostaniesz pierwszej dawki kofeiny? Nowoczesne, programowalne modele umożliwiają zaplanowanie parzenia kawy. Po prostu wystarczy wlać trochę wody i zmielonej kawy z poprzedniego dnia, a ekspres do kawy włączy się o dowolnej porze, dzięki czemu obudzisz się zapachem świeżo zaparzonej kawy. Dzisiaj nawet modele budżetowe, oferują tę funkcję, więc jeśli wydaje ci się to przydatne, nie ma powodu, by z tej funkcji rezygnować.

Gdzie w Bielsku można znaleźć dobre ekspresy do kawy? Warto sprawdzić oferty takich sklepów jak Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert, czy sklep na parterze centrum handlowego Klimczok. W każdym z tym miejsc można liczyć na szeroką paletę ekspresów do kawy, wśród których każdy smakosz – czy to z wyboru, czy z przymusu – znajdzie coś dla siebie.

W artykule wykorzystano informacje pochodzące z serwisu: http://malopolskiserwiskawowy.pl

1 thought on “Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy?

  1. To prawda – nie warto kupować byle czego. Lepiej postarać się i dołożyć, aby kupić dobry ekspres do kawy. A jak wiadomo, dobry ekspres do kawy potrafi kosztować – niestety. Warto zatem zaopatrzyć się w dodatkową kasę, np. Imprumut nebancar. Kupić dobry ekspres, który będzie służył lata, a nie parę miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!