Lato to czas odpoczynku oraz dalszych i bliższych wyjazdów. To idealny moment, aby zapomnieć o codziennych problemach i się po prostu zrelaksować. Dowiedz się, jakie zagraniczne miasta z łatwością odwiedzić z Bielsko-Białej. Często planując wakacje staramy wybrać się z dala od domu i docieramy na piaszczyste plaże w Hiszpanii, przezroczyste jezioro Balaton na Węgrzech, czy nad ciepłe chorwackie morze. Zapominamy, że wiele atrakcji mamy praktycznie pod nosem.

Pomysły na wyprawy samochodem

Pierwszą z propozycji jest Kraków, w tym mieście nawet tydzień może okazać się niewystarczający na zwiedzenie większości atrakcji turystycznych, muzeów i innych miejsc kulturalnych. Zwiedzanie tego miasta najlepiej zacząć od Starego Rynku, który jest jednym z największych na Starym Kontynencie. Wiele osób uważa go także za najpiękniejszy nie tylko w Europie, ale i na świecie. To dzięki czemu rynek jest wyjątkowy, to niezwykłe Sukiennice, zabytkowy Kościół Mariacki, czy urokliwe kamienice. Jedną z wielu atrakcji krakowskiego rynku jest podziemny szlak turystyczny, który oprowadza po średniowiecznym Krakowie.

Będąca częścią Traktu Królewskiego ulica Grodzka, to jedna z reprezentatywnych ulic tego miasta, która prowadzi z rynku na Wawel. Spacer wzdłuż niej to punkt obowiązkowy.

Drugim większym miastem w dość bliskiej odległości od Bielsko-Białej są Katowice. Miasto to jest dość często niedoceniane i omijane przez turystów. Niewiele osób ma świadomość, że to właśnie tutaj wzniesiono pierwszy wieżowiec na terenie naszego kraju oraz największą katedrę, czyli Archikatedrę Chrystusa Króla. Oprócz wielu zabytkowych kościołów, warto odwiedzić także Nikiszowiec, czyli znajdujące się w południowej części miasta górnicze osiedle powstałe z początkiem XX wieku. Pomysłodawcą tego osiedla byli bracia Zillmann. Obiektem znany w całej Polsce kojarzonym z tym miastem jest Katowicki Spodek. Popularność tego budynku związana jest z jego kształtem przypominającym latający spodek. Mają tutaj miejsce liczne koncerty, targi, czy sportowe rozgrywki.

W niewielkiej odległości od Bielsko-Białej znajduje się granica z Czechami oraz Słowacją. Do leżącej w Czechach Ostrawy można dojechać w niecałą godzinę samochodem. To idealny pomysł na skonsumowanie tradycyjnie czeskich dań na Placu Masaryka, czy wizytę w największym basenie naturalnym.
Najbliższe lotniska od miasta Bielsko-Biała

Niestety Bielsko-Biała nie posiada jeszcze swojego lotniska, dlatego wyprawy do dalszych europejskich zakątków i odwiedzenie ciekawych miejsc na świecie może być nieco utrudnione. Najbliższy port lotniczy znajduje się w Ostrawie. Z tego miasta za niewielkie pieniądze można dolecieć do włoskiego Mediolanu, czy stolicy Anglii.

Kolejne dwa lotniska ulokowane nieco dalej znajdują się w Krakowie i Katowicach. Siatka lotnicza tych portów jest o wiele bardziej rozbudowana niż w Ostrawie. Dla przykładu z Krakowa odbywają się stałe połączenia do Sztokholmu, czy Oslo oraz Bergen. Nieco cieplejszymi kierunkami są Paryż, Wenecja bądź Rzym. Natomiast lotnisko w Katowicach to doskonała baza wypadowa do Chorwacji, Grecji, czy na Cypr.

slipy kąpielowe z ofert Masculo.pl

1 thought on “Na wakacje z miasta Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!