Telefony komórkowe na kartę cieszą się popularnością głównie ze względu na brak długoterminowej umowy oraz brak zobowiązań co do liczby doładowań i ich kwoty. Samo doładowanie telefonu było dawniej czynnością uciążliwą (pamiętne zdrapki z kodami doładowującymi, dostępne niekoniecznie we wszystkich kioskach…), jednak obecnie, dzięki rozwojowi ekspresowych płatności internetowych, doładowanie telefonu stało się łatwe i szybkie.

Sposobów doładowania telefonu jest kilka, przy czym nie wszyscy operatorzy oferują każdą z wymienionych poniżej metod doładowania.

Pierwszą z metod jest doładowanie za pośrednictwem kodu – znajdującego się na wspomnianej już karcie-zdrapce lub na wydruku. Jest to metoda ogólnodostępna – zdrapkę bądź wydruk możemy nabyć w większości kiosków, sklepów i na stacjach benzynowych. Poważną wadą tej metody jest uzależnienie od stacjonarnych punktów dystrybucji doładowań. Inną metodą, posiadającą tę samą wadę, jest wykonywanie doładowań z wykorzystaniem bankomatów. A co w przypadku sytuacji awaryjnej, gdy środków na koncie brak, do najbliższego kiosku daleko, a my musimy zadzwonić? Wtedy warto rozważyć inne metody doładowania.

Jednym z wyjść z takiej sytuacji awaryjnej jest doładowanie z innego numeru. W przypadku tej metody jednak można napotkać pewne trudności – jak chociażby brak możliwości skontaktowania się z zaufaną osobą, która wykona za nas doładowanie. Lepszym rozwiązaniem wydają się być wszelkie formy płatności mobilnych – poprzez aplikację banku zainstalowaną na smartphonie bądź za pomocą przelewów internetowych – wykonywanych na stronie banku, stronie operatora lub poprzez serwis obsługujący doładowania telefonów, taki jak bm.pl.

Ciekawostką jest możliwość doładowania telefonu za pomocą wirtualnej waluty Bitcoin. Taka forma płatności oferowana jest obecnie w Polsce przez dwóch operatorów sieci komórkowej.

Dzięki rozwojowi płatności internetowych, doładowania telefonów komórkowych stały się szybkie i dostępne praktycznie bez żadnych ograniczeń. Dodatkowo, doładowując w ten sposób telefon oszczędzamy czas i pieniądze, które stracilibyśmy na podróż do punktu dystrybucji zdrapek bądź wydruków z kodem doładowania. Doładowania poprzez dedykowane do tego serwisy są również bezpieczniejsze niż doładowania z innego numeru telefonu.

Mały rozmiar, wielkie możliwości – odkryj iPhone Mini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!