Gabinety kosmetyczne i salony piękności powstają jak grzyby po deszczu w większych i mniejszych miastach. Z roku na rok rośnie bowiem popularność wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych i odmładzających. Branża beauty ma się doskonale i oferuje klientom szeroki wybór zabiegów, wśród których z pewnością każdy może bez problemu znaleźć zabieg idealny dla siebie.

Wśród popularnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, na prowadzeniu są zdecydowanie wszystkie zabiegi odmładzające, które wykorzystują profesjonalne preparaty oraz nowoczesne urządzenia. Głębokie peelingi, mikrodermabrazja czy jonoforeza to zabiegi, które dają bardzo szybkie i widoczne efekty. Popularna jest również depilacja laserowa, która jest świetną alternatywą dla wszystkich domowych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki depilacji laserowej pozbywamy się nie tylko samych włosków, ale również cebulek, dzięki czemu efekt zabiegu jest trwały. Trzeba jednak mieć świadomość, że aby zabiegi były efektywne i skuteczne, muszą być kilka razy powtórzone.

Zabiegi kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest prawdziwym hitem ostatnich lat. Jest to substancja, którą można wstrzykiwać w wiele partii ciała w celu odmłodzenia, uelastycznienia skóry, ujędrnienia czy poprawy różnego rodzaju defektów wyglądu. Zabiegi kwasem hialuronowym przeprowadzane są przede wszystkim w nowoczesnych i świetnie wyposażonych gabinetach medycyny estetycznej. Zanim zdecydujemy się na taki zabieg, warto bardzo uważnie wybierać gabinet, aby oddać swój wygląd w ręce specjalistów z dużym doświadczeniem. Zabiegi kwasem hialuronowym dają natychmiastowe efekty, trzeba jednak pamiętać, że nie są one trwałe. Najczęściej po kilku czy kilkunastu miesiącach zabieg trzeba będzie powtórzyć. Kwas hialuronowy jest bowiem wchłaniany i rozkładany przez organizm, nie daje więc efektów na dłużej niż około roku.

Profesjonalny manicure

W większości gabinetów kosmetycznych dużą popularnością cieszy się manicure, wykonywany przez profesjonalne i doświadczone kosmetyczki. Dobry manicure Katowice to nie tylko pielęgnacja dłoni i paznokci, ale również możliwość ich pomalowania, przedłużenia lub nałożenia hybryd. Obecnie paznokcie, które łączą w sobie zalety tipsów i naturalnych paznokci są bardzo popularne, a jednocześnie dają praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o malowanie czy zdobienie. Bez względu na to, czy decydujemy się na naturalny manicure, czy na hybrydy, trzeba mieć świadomość, że paznokcie dosyć szybko rosną. Efekt manicure utrzymuje się więc maksymalnie przez dwa, trzy tygodnie. Po tym czasie konieczna jest kolejna wizyta w gabinecie kosmetycznym w celu uzupełnienia braków bądź też wykonania manicure od nowa. Zabieg trwa dosyć krótko, jest całkiem przyjemny, a jednocześnie efekt prezentuje się naprawdę świetnie. Dzięki profesjonalnemu manicure nie trzeba samodzielnie malować paznokci i poprawiać wszelkich niedoróbek, które w domowych warunkach powstają dosyć często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!