Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic często poszukują dobrych projektantów wnętrz, którzy profesjonalnie zaaranżują ich domy i mieszkania. Czym kierować się przy wyborze projektanta i jak znaleźć naprawdę dobrego specjalistę?

Jeśli urządzasz dom lub mieszkanie, najczęściej na początku cieszysz się z możliwości stworzenia własnej aranżacji. Okazuje się jednak, że dobrze zaprojektowane wnętrze to nie tylko kwestia wybrania koloru ścian, mebli czy aranżacji okiennych. Ważne są również odpowiednie instalacje zaplanowane w taki sposób, aby umożliwiały podłączenie wszystkich niezbędnych sprzętów. W kuchni liczy się sposób ustawienia poszczególnych elementów w taki sposób, aby spełniały zasady ergonomii. W łazienkach często trzeba walczyć z niewielką przestrzenią, w której trudno jest umieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Spore problemy mogą być również z urządzaniem poddasza – wnętrza pod skosami są bardzo trudne do zaplanowania w taki sposób, aby były funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Warto korzystać z usług sprawdzonych fachowców

Jeśli szukasz dobrego projektanta wnętrz w Bielsku-Białej, najlepiej na początku zajrzeć do sieci i sprawdzić opinie o poszczególnych projektantach. Zadowolenie klientów, którzy już korzystali z usług fachowca, to najlepszy wyznacznik jakości jego pracy. Warto również zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami – dobry projektant powinien mieć portfolio ze swoimi projektami. Dzięki temu klienci mogą je sobie obejrzeć i ocenić, czy umiejętności fachowca odpowiadają ich oczekiwaniom. Sprawdzony projektant to także osoba z dużym doświadczeniem – jeśli biuro projektowe istnieje na lokalnym rynku od dłuższego czasu, można zakładać, że pracują w nim fachowcy, którzy znają się na swoim zawodzie i od lat projektują wnętrza.

Projektant nie tylko stworzy projekt, ale też doradzi

Dobry projektant wnętrz jest na wagę złota. Nie tylko odpowiednio zaaranżuje poszczególne pomieszczenia, ale również zadba o to, by spełniały oczekiwania przyszłych użytkowników. Końcowy projekt jest więc połączeniem możliwości wnętrza z indywidualnymi oczekiwaniami klientów. To do nich należy decyzja, w jakiej stylistyce chcą urządzić wnętrze, jaki ma być kolor podłogi w kuchni czy płytek w łazience. Klient wybiera konkretne baterie, kolumny natryskowe czy lustra do łazienki, a także wyposażenie kuchni. Projektant łączy jedynie wszystkie elementy w jedną całość, a także ocenia, czy wszystkie wnętrzarskie marzenia zleceniodawcy są możliwe do zrealizowania w konkretnym wnętrzu. Architekt wnętrz jest więc nie tylko wykonawcą projektu, ale również w dużym stopniu doradcą.

Czasem trzeba bowiem uświadomić klientom, że to, co pięknie wygląda w katalogach wnętrzarskich, niekoniecznie sprawdzi się w ich domu. Wystrój powinien być przede wszystkim komfortowy i wygodny. Nawet najpiękniejsze wnętrze nie sprawdzi się, jeśli trudno się będzie z niego korzystało. W rzeczywistości przecież kuchnia czy łazienka mają być przede wszystkim praktyczne, a dopiero później efektowne czy stylowe.

1 thought on “Najlepsi projektanci wnętrz w Bielsku-Białej – komu powierzyć swój projekt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!