Piękne, kolorowe balkony i tarasy to ozdoba naszych domów. Co jednak zrobić w momencie, gdy nasze ukochane kwiaty balkonowe nie chcą pięknie kwitnąć? Jaki nawóz do kwiatów balkonowych wybrać, by dostarczyć im niezbędnych do wzrostu witamin i minerałów? Odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie poniżej. Zachęcamy do lektury.

Nawożenie kwiatów balkonowych – nie zapominaj o nim

Nawożenie kwiatów rosnących na tarasie lub balkonie to poza ich podlewaniem jeden z kluczowych czynników mających wpływ na ich odpowiedni rozwój oraz bujność ich kwitnienia. Większość kwiatów i roślin rosnących na co dzień w gruncie jest w stanie (przy dobrej ziemi) przeżyć bez większej ingerencji człowieka. W przypadku roślin doniczkowych sprawa ma się zgoła inaczej. Ziemia w doniczce szybko robi się jałowa, dlatego nawożenie kwiatów balkonowych jest tak istotne.

Jaki nawóz do kwiatów balkonowych będzie najlepszy? RODZAJE

Perfekcyjny nawóz do kwiatów balkonowych powinien zawierać odpowiednio skomponowane składniki odżywcze w określonych proporcjach, niezbędnych roślinom do rozwoju. W nawozie do kwiatów doniczkowych powinny znaleźć się przede wszystkim: azot, potas oraz fosfor. Zadaniem tego pierwszego jest zapewnienie roślinom pięknych, zdrowych liści, drugi ma przyczyniać się do tego, że kwiaty będą silne i mocno odżywione, a trzeci (fosfor) stymulować rozrost systemu korzeniowego oraz kwitnienie. Oczywiście poza wymienionymi, w dobrze dopasowanym do potrzeb rośli balkonowych nawozie, powinny znaleźć się także inne mikroelementy oraz makroelementy.

Nie wiesz czego potrzebują Twoje rośliny?

Jeśli nie wiesz, jakiego preparatu potrzebują twoje kwiaty balkonowe, wybierz ten dedykowany konkretnemu gatunkowi. W ofertach sklepów bez problemu znajdziecie nawozy do: surfinii, pelargonii, lawendy i innych.

Najlepszy uniwersalny nawóz do roślin balkonowych

Uniwersalny nawóz do roślin balkonowych to propozycja dla wszystkich, na balkonie których jest wiele gatunków kwiatów. W takim wypadku kupowanie wielu dedykowanych nawozów jest zwyczajnie nieopłacalne. Wówczas polecamy Wam sięgnąć po produkt uniwersalny, np. płyn do roślin balkonowych BIOPON. Ten mineralny nawóz z pewnością przypadnie Wam do gustu. W jego składzie jest azot, potas, fosfor, w stężeniu odpowiednio 6, 6, 5 procent.

Jak często i kiedy nawozić rośliny balkonowe?

Rośliny balkonowe nawozimy właściwie od razu po ich zasadzeniu, tym bardziej że zwykle kupujemy je w momencie, kiedy kwitną. Najlepiej podlewać je nawozem rano bądź późno wieczorem, kiedy jest chłodniej niż w samo południe. Odparowywanie wody z nawozem będzie wówczas zdecydowanie mniejsze, a Wasze rośliny dostaną więcej składników odżywczych.

Podsumowując – pamiętajmy, że kwiaty w doniczkach potrzebują naszego wsparcia, dlatego nawóz do roślin balkonowych to must have w domu osób, które uprawiają rośliny na swoich balkonach oraz tarasach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!