Odkurzacz bezprzewodowy – czym jest, rodzaje i podstawa wyboru

Obecnie, dostępne są w sklepach różne produkty, spełniające definicję odkurzacza bezprzewodowego. Najpopularniejsze z nich to odkurzacz ręczny, idealny do czyszczenia np. mebli, kanap czy samochodu, robot sprzątający, pracujący zwykle sam w oparciu o ustawiony harmonogram pracy, a także odkurzacz pionowy, który jest łatwy w obsłudze, praktyczny i wygodny.

Wersje przeznaczone do domów, także idealnie sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni.

Odkurzacz bezprzewodowy z nakładką mocującą pozwala na sprzątnięcie powierzchni zadedykowanej dla klasycznego mopa.

W przypadku odkurzaczy pionowych, możemy zdecydować się natomiast na główne trzy rodzaje – model jednoczęściowy do powierzchni płaskich, model 2 w 1, który można zamienić w podręczny odkurzacz do mebli, zasłon czy auta, a także model 2 w 1 tzw. All in one. Ta opcja posiada silnik przy rączce, pozwalając na odkurzenie wszystkich powierzchni.

 Wiesz już czym są odkurzacze bezprzewodowe, jakie są ich rodzaje, a także to, że są modele, którymi możesz także sprzątać na mokro, pozbywając się mopa do podłogi.

Pierwsza sprawa to właściwa moc. Tutaj duża moc ssania to gwarancja skuteczności oraz możliwości pracy bez wysiłku. To moc wpływa na to, ile nieczystości jest zasysane do odkurzacza. Odpowiednia moc powinna oscylować między 150 a 200 AW.

Przedziały wagowe modeli to 2-6,5kg. Jeśli odkurzacz dedykujemy osobie starszej lub chcemy go nosić między piętrami, warto wybierać te lżejsze. Z drugiej strony, jeśli znajdziemy na rynku model z mobilnym silnikiem, który można dowolnie przesuwać w górę i dół – możemy dzięki temu odciążyć nasz nadgarstek.

Z punktu widzenia m.in. naszych sąsiadów, ale również jest to ważne, jeśli macie dzieci lub zwierzęta – jest poziom hałasu.

Odkurzacze bezprzewodowe są bezworkowe i są konstrukcyjnie nieco głośniejsze niż tradycyjne, ale łatwo dobierzesz odpowiedni dla siebie, gdyż producenci oferują tu opcje głośności między 65 a 85 db.

Ważnymi elementami są również czas pracy i opcje ładowania odkurzacza. Odkurzacze pionowe pracują naładowane kilka, kilkanaście minut do ok. godziny.

Przy okazji jednak warto wziąć też pod uwagę sam czas naładowania urządzenia, wynoszący między 1-8 godzin. Na czas wpływa tutaj rodzaj zasilania odkurzacza. Ten może obejmować bazę ładującą, klasyczną ładowarkę czy wymienny akumulator.

Dla alergików, dzieci czy zwierząt, niezwykle ważne są także stosowane w odkurzaczach filtry. To one odpowiadają za wychwycenie niewielkich cząstek kurzu, sierści, bakterii czy drobnoustrojów. Na szczęście, w wersjach bezprzewodowych, najczęściej używane są bardzo dobre filtry HEPA.

Prócz rozważań na temat tego, jaki odkurzacz ma tryb pracy, silnik czy czas pracy na baterii, warto też zwrócić uwagę na jego wyposażenie w różne rodzaje szczotki czy końcówki. Co może nam się przydać?

Każda szczotka i końcówka pozwala na rozwinięcie możliwości urządzenia, zwłaszcza jeśli jest dedykowana do konkretnych miejsc (np. dywanów, mebli).

Spośród wielu opcji warto zastanowić się na elektroszczotką, która jest uniwersalna i pozwala na odkurzanie zarówno dywanów jak i twardych podłóg. Ewentualnie, można też wybrać mini szczotkę do mebli tapicerowanych, materacy czy czyszczenia sierści.

Obecny rynek oferuje także szczotkę ze światłem uv, szczotkę samoczyszczącą lub z podświetleniem led

Z zalet, jaką mają odkurzacze bezprzewodowe warto także wymienić duży komfort pracy, dzięki temu, że nie krępują naszych ruchów, a także zapewniają łatwe manewrowanie. Cechuje je duża ergonomia i wysoka produktywność. Dzięki odkurzaczom bezprzewodowym nie musisz się schylać, a także zwijać czy rozwijać kabla.

Takie odkurzacze cechuje także duże bezpieczeństwo, niska awaryjność, niskie koszty czyszczenia i oszczędność czasu. Nie tracisz czasu na jego przenoszenie, podłączanie i przepinanie. Dzieki temu sama czynnośc odkurzania staje się przyjemniejsza.

A jaki jest najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Doskonałe produkty marki electrolux kupisz w sklepie na bezpośredniej stronie producenta, wybierając model, spełniający twoje potrzeby. Zachęcamy, by na nią zajrzeć niezwłocznie.

Od nawyku do nałogu. Od czego można się uzależnić i jak leczyć nałogi?

1 thought on “Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy: jaki musi być?

  1. Całkiem fajny artykuł o odkurzaczach. To faktycznie urządzenia uniwersalne, szczególnie gdy mówimy o odkurzaczach bezprzewodowych https://domitech.pl/odkurzacz-bezprzewodowy. Macie linka do sklepu internetowego Domitech mają bardzo duży wybór najróżniejszego typu odkurzaczy. Nie jestem pewien, czy w ofercie posiadają również produkty marki Elektrolux, ale niewątpliwie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jako profesjonalista w branży budowlanej, zawsze szukam narzędzi, które wytrzymają próbę czasu. Domitech zaskoczył mnie pozytywnie. Ich elektronarzędzia są nie tylko wydajne, ale i ergonomiczne. Ponadto, sklep Domitech ma profesjonalną obsługę, która pomaga w doborze idealnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!