Trendy kosmetyczne zmieniają się regularnie, podobnie jak moda ubraniowa. Nic więc dziwnego, że co roku zachwycają nas inne, nowe kosmetyki, które stają się prawdziwym hitem w drogeriach. Co jest obecnie najmodniejsze? Przedstawiamy 5 nowych trendów wśród kosmetyków, jakie możemy spotkać w drogeriach w Bielsku-Białej.

  1. Błyszczyki do ust

Po latach pewnego zapomnienia błyszczyki znów wracają do łask. Dostępne są w wielu kolorach, wersjach i modelach, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś idealnego dla siebie. Błyszczyki można wykorzystać jako podkreślenie delikatnego no make up lub też jako mocne podkreślenie stylizacji. Prawdziwym hitem są błyszczyki powiększające usta, dzięki którym efekt większych warg utrzymuje się nawet przez kilka godzin. Jeśli wybieramy błyszczyk do ust, stawiajmy na sprawdzone marki, które mają dobry skład i nie powodują podrażnień ani uczuleń.

  1. Minimalizm na twarzy

W kosmetykach kolorowych można zaobserwować powolne odejście od mocnych, intensywnych akcentów makijażowych. Bardzo popularny staje się makijaż niewidoczny, który jest, ale niemal go nie widać. Dzięki temu wydobywa nasze wewnętrzne piękno. W minimalistycznym makijażu stawiamy na efektywne krycie wszelkich niedoskonałości, podkreślenie kości policzkowych, rozświetlenie, a także naturalne oczy i usta. Bardzo popularny jest również żel do brwi, który powoli wypiera typowe kredki służące do malowania mocnych, wydatnych brwi. Aktualnie na topie są bardziej naturalne brwi, lekko zmierzwione i ujarzmione za pomocą żelu.

  1. Minimalizm w składzie

Drugim ważnym trendem minimalistycznym jest również jak najmniejsza ilość składników w kosmetykach. Największe firmy kosmetyczne odchodzą powoli od długich i skomplikowanych składów, stawiając przede wszystkim na jak największą naturalność produktów. Kosmetyki są przede wszystkim wolne od wielu sztucznych wypełniaczy, konserwantów, substancji wzmacniających zapach czy poprawiających kolor. Minimalistyczne kosmetyki znajdziemy zarówno na drogeryjnych półkach, jak i w aptekach oraz sklepach z naturalnymi kosmetykami.

  1. Naturalne wyciągi roślinne

Choć nadal panuje moda na nowoczesne, innowacyjne technologie kosmetyczne, bardzo popularne staje się również korzystanie ze zdobyczy natury. Kosmetyki oprócz mniejszej ilości składników są też bardziej naturalne – zawierają olejki roślinne, wyciągi z owoców czy ziół, a także inne substancje, które są w stu procentach bezpieczne dla naszego zdrowia. Używając takich kosmetyków możemy mieć pewność, że dostarczamy naszej skórze wyłącznie naturalnych substancji, które nie będą na nią działały szkodliwie ani degenerująco.

  1. Kosmetyki ze złotem

Kosmetyki z drobinkami złota dostępne są zarówno wśród kosmetyków do makijażu, jak i tych typowo pielęgnacyjnych. Dzięki dodatkowi drobinek czy płatków złota korzystanie z nich staje się niemal luksusem i rytuałem, nadają skórze piękny, lekko połyskujący wygląd. Są popularne szczególnie wśród pań w dojrzałym wieku, których skóra jest mocno wymagająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!