Taniec jest obecnie jedną z najmodniejszych i najatrakcyjniejszym form aktywności fizycznej oraz spędzenia wolnego czasu w Bielsku Białej. Bachata, salsa, a może hip-hop? Zobacz, który rodzaj tańca cieszy się największym zainteresowaniem!

Salsa

Salsa to wciąż najpopularniejszy styl tańca latyno-amerykańskiego nie tylko w bielskich szkołach, ale także w pozostałych regionach Polski. Salsa jest tańcem dynamicznym i energetycznym. Wystarczą godzinne zajęcia, by rozruszać wszystkie partie ciała i wprawić się w dobry humor. W salsie istnieje wiele stylów, w naszym kraju w ramach nauki rozróżnia się trzy: salsę kubańską, mambo i L.A.

Hip-hop

Hip-hop zaliczany jest do nowoczesnych stylów tańca. Zajęcia tego typu cieszą się ogromnym uznaniem wśród nastolatków. Hip-hop zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców, które są przede wszystkim wykonywane na ulicach. Dzieli się na różne odmiany, np. new age oraz freestyle, co sprawia, że każdy miłośnik tańca może znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcia. Lekcje hip-hopu polecane są osobą, które lubią dobrą zabawę i ruch.

Bachata

To jeden z najchętniej wybieranych rodzajów tańca w bielskich szkołach. Bachata pochodzi z Dominikany. Towarzyszy mu romantyczna i rytmiczna muzyka, wykonywana głównie w języku hiszpańskim. Rozróżniamy dwa rodzaje style bachaty: dominikańską oraz sensualną. Pierwsza skupia się przede wszystkim na pracy stóp, druga zaś na kontakcie z partnerem. W naszym kraju popularne jest mieszaniu obu stylów. Bachata jest tańcem energetycznym i wymagającym pracy ciała, więc są to zajęcia idealne dla osób aktywnych, lubiących wysiłek i dobrą zabawę.

Kizomba

Kizmoba to taniec pochodzący z Afryki, który również cieszy się ogromną popularnością. Kizomba jest szczególnym rodzajem tańca, ponieważ wymaga dużej bliskości fizycznej między parterami. Dla osób nieśmiałych może być to krępujące, lecz to także dobra okazja, by nabrać większej pewności siebie i przełamać się do płci przeciwnej. Poza tym kizomba jest dobrą propozycją na początek przygody z tańcem. Rytm kizomby jest banalnie prosty, więc nawet początkujące osoby poradzą sobie z jego opanowaniem.

Który rodzaj tańca wybrać?

Możliwości jest tak wiele, że każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Z pewnością nie należy kierować się tym, który cieszy się największą popularnością. Podstawowym kryterium wyboru powinien być nasz typ osobowości. Osoby z dużą ilością energii będą czerpać więcej korzyści z tańca latynoamerykańskiego oraz nowoczesnego. Osoby nieśmiałe powinny spróbować zajęć z salsy lub kizomby, ponieważ pomogą im się otworzyć i uwierzyć w siebie. Weźmy również pod uwagę swoje oczekiwania, dlaczego zapisaliśmy się na naukę tańca. Jeśli chcemy schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę, to lepsze efekty uzyskamy dzięki szybkim tańcom, jak np. hi-hop, czy zumba. Ci, którzy chcieliby zyskać większą pewność siebie, powinni postawić na salsę, kizombę, czy bachatę. Poza tym pamiętajmy, by zapisać się na zajęcia, które prowadzi profesjonalny instruktor tańca lub choreograf, bo tylko wtedy uda nam się czegoś nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!