Internet w smartfonie to już całkowita podstawa. Jednak czasem pojawiają się pewne problemy, które odbierają nam radość związaną z korzystania z zasobów dostępnych w sieci. W niektórych sytuacjach wystarczające będzie zastosowanie pięciu najpopularniejszych rozwiązań. W innym przypadku konieczne stanie się podjęcie bardziej zdecydowanych rozwiązań, np. wymiany sprzętu.

Jak naprawić Wifi w smartfonie?

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Być może wolałbyś uniknąć wydawania pieniędzy na naprawę Wifi w telefonie Lenovo czy w jakimkolwiek innym, ale niekiedy to naprawdę niemożliwe. Tym bardziej, kiedy nie masz specjalistycznej wiedzy. Wtedy właśnie doskonałą opcją będzie naprawa Wifi Lenovo Wrocław, gdyż fachowcy na pewno szybko odnajdą problem, przez jaki Twój telefon nie może połączyć się z siecią Wifi czy też często się ono zrywa.

Zaktualizuj oprogramowanie

Jednak, kiedy będziesz chciał jednak spróbować naprawić ten problem samodzielnie, to koniecznie zacznij od sprawdzenia, czy Twój telefon Lenovo lub jakikolwiek inny ma zaktualizowany system. W ustawieniach znajdziesz wszystkie niezbędne opcje, z którymi na pewno sobie poradzisz.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że aktualny system to także większa gwarancja, że Twój telefon nie padnie ofiarą hakerów. Dlatego nigdy nie ignoruj aktualizacji!

Zresetuj urządzenie

Być może problem tkwi w samym routerze, dlatego też najlepiej odłącz go z prądu i odczekaj ok. 20 sekund. Dopiero później go podłącz i poczekaj kilka chwil. Może za chwilę telefon nawiąże połączenie z siecią Wifi.

Sprawdź hasło

Większość urządzeń takich jak router jest zabezpieczonych hasłem. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł korzystać z Twojej prywatnej sieci Wifi. Jednak Ty również musisz wpisać hasło, żeby korzystać z Internetu. Sprawdź, czy na pewno wpisałeś je poprawnie w telefonie. Jeśli nie wiesz, jak brzmi hasło, to podpowiadamy, że zazwyczaj znajduje się ono na spodzie routera czy też w tylnej jego części. Będzie ono podpisane jako „key Wifi”. Zatem rozłącz się z urządzeniem i spróbuj jeszcze raz wpisać hasło, być może tym razem unikniesz jakichkolwiek problemów.

Wyjdź z trybu oszczędzania

Jak wiadomo, dzisiejsze wyświetlacze w smartfonach pochłaniają naprawdę wiele baterii. Dlatego często producenci lub sami użytkownicy telefonów decydują się na włączenie trybu oszczędzania energii. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że może to właśnie bardzo niekorzystnie wpłynąć na działanie Internetu. Dlaczego? Telefon może rozłączać połączenie z Wifi, gdyż nie będzie chciał narażać sprzętu na utratę energii. Dlatego wyłącz oszczędzanie i najlepiej zresetuj smartfon. Kto wie, być może to już wystarczy.

Jeśli nie, to koniecznie zdecyduj się na wybranie pierwszej opcji, jaka była oferowana.

Jak sprawdzić czy iPhone ma wirusa?
Mały rozmiar, wielkie możliwości – odkryj iPhone Mini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!