Zakup nart zjazdowych nie należy do łatwych, zwłaszcza gdy jest się początkującym narciarzem lub narciarką. Poza doborem odpowiednich rozmiarowa nart, dochodzi kwestia ich wykonania oraz przeznaczenia. Narty mogą posiadać różne cechy np. takie, które nagradzają agresywną jazdę na krawędziach albo gwarantują lepszą stabilność w zamian redukując prędkość jaką można uzyskać podczas zjazdu. W tym artykule chcemy wam opowiedzieć o nartach Atomic będących doskonałymi nartami zjazdowymi dla osób zaawansowanych i początkujących.

Dlaczego narty Atomic?

Atomic jest austriacką firmą z wieloletnią tradycją sięgającą 1955 roku. Austria to kraj, z doskonałą infrastrukturą narciarską oraz wieloma znakomitymi ośrodkami narciarskimi szkolącymi doskonałych narciarzy alpejskich. Nic więc dziwnego, że jedna z najlepszych firm pochodzi z tego kraju. Firma Atomic bardzo szybko rozpoczęła swoją ekspansję i dzisiaj produkuje rocznie ponad 600 tysięcy par nart rocznie. Narty Atomic wybierane są przez profesjonalnych sportowców stających regularnie na podiach zawodów pucharu świata, mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Już sam ten fakt daje nam pewną wskazówkę, mówiącą że Atomic to firma godna zaufania.

Narty Atomic męskie

Narty zjazdowe Atomic doskonale sprawdzają się u kobiet i mężczyzn. Poza oczywistą różnicą w długości nart i ich wadze, występują również mniej lub bardziej subtelne zmiany, które mają zmaksymalizować radość z jazdy dla Pań i Panów. Narty zjazdowe charakteryzują się długimi płozami, ale musisz wiedzieć, że istnieje ogromna ilość rodzajów nart zjazdowych np. Race, Allround czy AllMountain. Męskie narty Atomic charakteryzują się większą sztywnością od nart damskich co ma zagwarantować osiąganie wyższych szybkości zjazdowych, wykonywanie skrętów jest nieco trudniejsze, ale prędkość maksymalna większa.

Na uwagę zasługują Narty AtomicRedster X9i będące bardzo wszechstronnymi nartami nadającymi się dla mężczyzn o średnich i zaawansowanych umiejętnościach. Narty dobrze tłumią drgania i umożliwiają skuteczne skręt nawet na słabo przygotowanych stokach, których powierzchnia pozostawia wiele do życzenia.

Narty Atomic damskie

Jak już wiesz różnica w nartach dla kobiet i mężczyzn nie jest wielka, ale wystarczająco duża, aby odróżniać oba typy nart, chociaż istnieją narty uniseks. Narty damskie charakteryzują się również często bogatszą szatą graficzną, jak wiadomo narty muszą również dobrze wyglądać. Znaczenie ma oczywiście waga, ale również punkt ciężkości, który na nartach kobiecych jest umiejscowiony inaczej co wynika z różnic w budowie obu płci.

Jakie narty Atomic dla Pań? Fajną opcją są narty AtomicResterCloud WB, które posiadająszeroką talię 75 centymetrów, dającą narciarce lepszą kontrolę na nartami w różnych warunkach pogodowych. Zastosowanie technologii ServotecLight pozwala lepiej skręcać na zakrętach, a na prostych odcinkach odpowiada za poprawę stabilności. Szereg innych technologii stosowanych przez Atomic ma wpływ również na szybkość zjazdu oraz dostosowanie do różnego rodzaju stoków.

Nieco tańszą alternatywą dla narciarek rozpoczynających swoją przygodę z nartami albo będących na średnim poziomie zaawansowania są narty AtomicCloud 7. Specjalna konstrukcja na kształt litery “V” gwarantuje lepsze wchodzenie w zakręty i drifting. Wiele różnych technologii ma wpływ na to, że narty doskonale się prowadzi, bardzo płynnie przechodzą do skrętu i gwarantują doskonałą stabilność.

Atomic to marka oferująca narciarzom to czego potrzebują. Nie ograniczają się jedynie do produkcji nart zjazdowych są obecni również jako producent butów narciarskich i całej maści sprzętu narciarskiego. Więcej nart i sprzętu markowanego logiem Atomic, znajdą Państwo w sklepie:

https://www.skisport.com.pl/narty-zjazdowe/narty-atomic

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!