Polecaną alternatywą dla konwencjonalnych kosmetyków kupowanych w drogeriach są obecnie preparaty naturalne. Wyróżniają się one łagodniejszym, bardziej przyjaznym dla skóry składem, czy jednak zawsze naturalna metoda pielęgnacji jest najlepszą opcją?

Dopasowanie kosmetyku do swoich potrzeb

Wiele osób ulega magii słowu „naturalny”, zakładając, że taki kosmetyk na pewno szkody nie zrobi. Nie jest to jednak do końca prawda. Ekologiczne kosmetyki rzeczywiście mają łagodniejszy, bezpieczniejszy skład, ale źle dobrane będą po prostu szkodliwe. Zwłaszcza w przypadku cery wrażliwej, naczynkowej czy atopowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na formułę preparatu i najlepiej wybierać kosmetyki dedykowane, po testach dermatologicznych, z atestami na przykład Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W przypadku kosmetyków zamawianych przez internet, między innymi na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/oczyszczanie-i-demakijaz/olejki-do-demakijazu/, taka informacja musi się znaleźć w opisie produktu.

To samo dotyczy preparatów przygotowywanych samodzielnie. Naturalne maseczki są ogólnie rzecz biorąc lepsze, ale w naturze też występują alergeny, więc niektóre produkty, jak mleko, ogórek, świeże owoce mogą podrażniać skórę. Trzeba też wiedzieć, czy dana metoda, jak mycie twarzy olejami, rzeczywiście się sprawdzi w naszym przypadku.

Skąd wiadomo, że kosmetyk jest naturalny?

Moda na rzeczy eko spowodowała wysyp tego typu produktów i jak nietrudno się domyśleć, czasem nie mają one nic wspólnego z naturą. Nie ma dokładnych przepisów w tej kwestii, ale uważa się, że prawdziwie ekologiczny kosmetyk ma co najmniej 95 procent składników pochodzenia naturalnego, w kosmetykach wegańskich żaden składnik nie może być odzwierzęcy.

Naturalne kosmetyki mają też czasami całkiem inną formę, jak dostępne na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/ szampony w kostce, zamiast tradycyjnie w płynie, a niektóre produkty, jak masło shea czy olejek z awokado, można kupić w zupełnie nieprzetworzonej formie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!