Mimo zmieniających się czasów i wchodzącej na piedestał technologii, która odsuwa nas od tradycyjnych, popularnych jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu rozrywek istnieją zajęcia, które niezmiennie cieszą się takim samym, a niekiedy nawet większym zainteresowaniem. Gra na gitarze to bardzo dobry przykład – iście emocjonujące zajęcie, bez względu na wiek. Chęci i wybór szkoły to podstawa – na szczęście mieszkając w Bielsku lub okolicy, rozpościera się przed Tobą szereg możliwości.

Nauka gry na gitarze – jak zacząć?

By nauczyć się grać na gitarze niezbędne są przede wszystkim chęci – jeśli mieszkasz w Bielsku i wykazujesz takie zainteresowanie, to pierwszy krok do sukcesu. To jednak nie wszystko – drugim, decydującym czynnikiem, który może zachęcić Cię do stania się wirtuozem gitary bądź zniechęcić do dalszej nauki jest szkoła – profesjonalny nauczyciel wprowadzający odpowiednią atmosferę to bardzo istotna sprawa. Po dokonaniu obiektywnego rozeznania i zapoznaniu się z opiniami oraz ofertę prezentujemy trzy najbardziej godne uwagi szkoły nauki gry na gitarze w Bielsku, które naprawdę warto wziąć pod uwagę.

Studium gitarowe – guitarunderground.pl

Szkoła prowadzona jest przez pasjonata, którego muzyczne zainteresowania sięgają nawet dalej, nie ograniczając sie wyłącznie do gitary i jednego z jej typów. Nauczyciel posiada ponad 20-letnie doświadczenie nie tylko w grze, ale i nauce gry, co istotne – jest czynnym muzykiem oraz członkiem zespołu i współtwórcą.

Na uwagę zasługuje fakt, iż posiada zaawansowane, specjalnie przygotowane studio, umożliwiając kursantom zapoznanie się nie tylko z gitarą klasyczną, basową czy elektryczną, ale również i inne instrumenty oraz akcesoria, jak bębny czy mikrofon. Oferowane są nie tylko lekcje indywidualne, ale również możliwość uczestniczenia w zajęciach zespołowych, co wznosi uczącego sie na zupełnie inny poziom i wywołuje wyjątkowe emocje.

Do nauki zachęcamy wszystkich – zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe, które nie miały wcześniej czasu na spełnienie marzenia o nauce gry na gitarze.

Nauka gry na gitarze klasycznej – lekcje-gitary.pl

W przeciwieństwie do oferty poprzednika, tutaj mamy do czynienia ze skupieniem się na jednym instrumencie, a mianowicie gitarze klasycznej. Nie oznacza to jednak, iż oferta ta jest gorsza – po prostu oferujący lekcje jest wirtuozem gry na tym konkretnym instrumencie i kieruje swoją ofertę do osób, które albo są pewne, iż to właśnie ich droga, albo nie mają jeszcze pojęcia jaka gitara będzie dla nich najlepsza. Tak czy owak, to właśnie od gitary klasycznej zawsze rozpoczyna sie nauka.

Lekcje dostosowywane są do wieku oraz poziomu zaawansowania konkretnej osoby. Istotną informacją jest, iż nauczyciel skupia się na nauce profesjonalnie, co oznacza, iż tutaj do czynienia będziemy mieli z nutami, nie tylko podstawowymi chwytami gitarowymi. To opcja dla osób, które chcą poczuć się jak w prawdziwej placówce muzycznej.

Szkoła muzyczna – yamahabielsko.pl

Yamaha to profesjonalna szkoła muzyczna, która oferuje profesjonalne kursy instrumentalne przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży jak i oczywiście dla dorosłych. Nauczyciele skupiają sie na radości płynącej z nauki i tworzenia, ale z naciskiem na profesjonalizm. Jeśli od początku, bez względu na instrument nabędzie się nieprawidłowe nawyki, trudno będzie się ich pozbyć – tutaj mamy pewność, że nauka będzie przebiegać w sposób prawidłowy.

Nauka odbywa się w niewielkich grupach – wspólne muzykowanie daje ogromną radość i wspiera twórczość. Kursanci nie ograniczają sie wyłącznie do nauki nut czy chwytów gitarowych, ale także komponują, tworzą piosenki, śpiewają – odpowiednia atmosfera również ma tutaj ogromne znaczenie.

Podsumowanie

Ostateczny wybór należy od Was – jeśli nie macie pewności, najlepiej jest odwiedzić każdą ze szkół, porozmawiać, być może wybrać się na pierwszą lekcję i w oparciu o to zdecydować.

1 thought on “Naucz się grać w na gitarze w Bielsku

  1. Trzeba będzie się rozejrzeć za jakimiś lekcjami jak mój chord przyjdzie. Obejrzałem tutoriale na yt ale jakoś póki co jeszcze tego nie ogarniam a do wakacji zostało mało czasu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!