Etykiety przeciwdziałające podrabianiu zawierają określone właściwości lub kombinacje cech w materiale twarzy jako sposób uwierzytelnienia. Te etykiety bezpieczeństwa są trudne do odtworzenia, a w zależności od zastosowanego poziomu bezpieczeństwa ich autentyczność mogą sprawdzić:

  • właściciele marek
  • agencje rządowe
  • konsumenci

Można zastosować wiele technologii, ale ich wspólną cechą jest potencjał dostosowywania. Zaczyna się zwykle od kwestii różnego rodzaju platform technologicznych, a następnie modyfikuje się je, aby tworzyć materiały, które są unikalne dla właściciela marki lub indywidualnego produktu. Najbardziej niezawodne materiały do ​​etykietowania bezpieczeństwa łączą różne środki, aby stworzyć rozwiązanie związane z jedną etykietą, które jest bardziej skuteczne i opłacalne niż stosowanie wielu rozwiązań z jedną funkcją.

Zapewnianie bezpieczeństwa

Firmy takie jak ArtComp oferują etykiety void, a w wraz z nimi szeroki zakres unikalnych opcji dostosowywania. Można stosować różne kolory i długości pasm widocznych lub niewidocznych włókien zabezpieczających z dostosowanym tekstem lub grafiką. Te opcje można łączyć w celu uzyskania niestandardowego rozwiązania, które odpowiada Twoim unikalnym potrzebom.

Hologramy

Podczas gdy standardowe hologramy mają głównie charakter dekoracyjny, niestandardowe hologramy są potężnymi sprzymierzeńcami w zastosowaniach związanych z etykietami bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są niestandardowe projekty hologramów oparte na technologiach 2D lub 3D.

Wszystkie hologramy mogą zawierać funkcje bezpieczeństwa, takie jak mikro- i nano-tekst, informacje aktywowane laserowo i inne ukryte szczegóły. Niestandardowe projekty można zarejestrować w bazie danych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony praw autorskich.

Zmienne optycznie materiały wierzchnie

Warstwy zmienne optycznie wykazują zmiany kształtu w różnych warunkach. Zmiana koloru może wystąpić podczas przechylania lub wystawiania takiego materiału na działanie określonego rodzaju światła.

Zabezpieczenia różnego rodzaju mogą być dodawane do folii i papierowych etykiet. Obejmują one od ogólnych ukrytych znaków, które można odczytać za pomocą prostego czytnika ręcznego, po bardziej zaawansowane zabezpieczenia sądowe wymagające analizy laboratoryjnej.

Nadruk w tle

Odwrotny nadruk można nałożyć na odwrotną stronę wierzchniej strony etykiety przed pokryciem klejem – cechą, która zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ jest integralną i nieodłączną częścią etykiety. Tekst lub obraz można dostosowywać i można używać różnych atramentów zabezpieczających, ale najbardziej popularne jest rozwiązanie VOID, o jakim było wspomniane już wcześniej. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, ponieważ druk w tle:

  • jest trudny do powielenia
  • niemożliwy do usunięcia bez wykrycia
  • nieskończenie bardziej bezpieczny niż druk na kleju.

Na koniec pamiętaj, że zmienne informacje same w sobie stanowią cenną funkcję bezpieczeństwa, umożliwiającą stronom w łańcuchu dostaw – a także konsumentom – weryfikację autentyczności towarów.

Firma ArtComp z Płocka
Strona internetowa: https://artcomp.pl
Email: biuro@artcomp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!