Czym jest stal nierdzewna?

Pod hasłem stali nierdzewnej kryje się zastosowana zwiększona ilość chromu podczas produkcji stali. Ilość wykorzystanej dawki wynosi więcej niż 10,5 procent choć tak naprawdę skala waha się pomiędzy 12-25 procent. Samą stal nierdzewną możemy podzielić na parę grup, które różnią się od siebie składem chemicznym:
– chromowe
– chromowo-niklowe
– chromowo-niklowe z dodatkiem innych pierwiastków

Zastosowanie stali nierdzewnej w rurach

Budujesz dom, budynek lub jesteś właścicielem firmy? Dlatego po ogólnym wstępie dowiesz się gdzie rury nierdzewne będą pasowały idealnie.

Stal nierdzewna jest stosowana przy wszystkich typach instalacji sanitarnych ale największe zainteresowanie znajduje przy warunkach pracy takich jak: budowa statków pasażerskich, laboratoria, instalacje basenowe itp. Kolejnym miejscem gdzie bardzo często używa się tego produktu są budynki typu klasy A np. banki, hotele, budynki biurowe itp.

Najczęstsze zastosowanie rur ze stali nierdzewnej znajdziemy w instalacjach wodociągowych. Do tego typu pracy stosowane są rury o średnicy od 15-108 mm. Najpopularniejsze przy ich łączeniu są złącza, które zostają zaprasowywane uszczelką. Stal, która jest stosowana do produkcji rur zapewnia ogromną wytrzymałość na wodę chlorowaną.

Instalacje c.o

Kolejną ważną do zapamiętania dziedziną, w której idealnie sprawdzą się rury nierdzewne są instalacje c.o. Najczęściej do tego typu prac jest wybierana stal nierdzewna chromowo-niklowa. Zastosowanie takiego materiału eliminuje całkowicie możliwość występowania korozji na rurze podczas przepływu wody zmiękczonej. Rury nierdzewne są w stanie pracować przy bardzo szerokim zakresie temperatury, waha się ona od -20 do 200°C, więc idealnie sprawdzi się przy systemach solarnych.

Rury i łączniki z gwintem

Produkty wyżej wymienione również są wykonywane ze stali nierdzewnej a swoje główne zastosowanie znajdują w przemyśle: celulozowym, włokienniczym, farmaceutycznym, spożywczym oraz w każdym rodzaju przemysłu gdzie występuje duża możliwość korozji.

Rury nierdzewne, czy to ważny element?

Reasumując, rury nierdzewne sprawdzają się idealnie w większości rodzajów przemysłów i biznesu, nie pomijając zastosowania prywatnego. Dobrze dobrane rury zagwarantują brak problemów na wiele długich lat. Osoba posiadające rury, w których zastosowano efekt nierdzewności nie będzie musiała martwić się o problem korozji, który dotyka wiele domów i przedsiębiorstw. Największy asortyment rur nierdzewnych jak i stali oraz różnych metali w Polsce posiada sklep, sklep-metale, który od wielu lat jest główną firmą w tej dziedzinie na naszym ojczystym rynku, a pracownicy pomogą wybrać idealnie dopasowane modele pod wasze wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!