Każdy, kto decyduje się na zakup bądź sprzedaż nieruchomości ma dwa wyjścia – może wszystkim zająć się samodzielnie albo skorzystać z usług biura nieruchomości. Wiele osób wzbrania się przed tą drugą opcją, sądząc, że współpraca z profesjonalistą w tej kwestii będzie oznaczała wyłącznie dodatkowy koszt, gdyż przecież kupno czy sprzedaż mieszkania bądź domu nie jest niczym trudnym. Nic bardziej mylnego! Współpraca z biurem pośrednictwa nieruchomości to szereg zalet, który zapewnia nam bezpieczeństwo i spokój ducha. Jeśli nie chcemy żałować podjętych decyzji koniecznie powinniśmy postawić na współpracę z pośrednikiem.

Formalności

Współpraca z biurem nieruchomości to przede wszystkim pewność, że wszystkie formalności zostaną załatwione tak jak należy. Mimo ogromnych chęci klienta i wielu przeczytanych artykułów na temat nieruchomości czy rozmów z rodziną i znajomymi, którzy bez problemów kupili bądź sprzedali nieruchomość, zawsze można coś przeoczyć lub o czymś zapomnieć. Biuro nieruchomości uchroni nas przed popełnieniem błędów. Najczęściej do takich błędów należą pomyłki w sformułowaniach czy brak podstawowych zapisów, które właśnie mają nas chronić. Pośrednik sprawdzi również, jaki jest faktyczny stan prawny nieruchomości, która nas interesuje – nigdy nie wiadomo, czy właściciel naszego wymarzonego mieszkania poda prawdziwe informacje. Biuro nieruchomości nie dopuści nigdy do podpisania niekorzystnej umowy przez klienta.

Pomoc w poszukiwaniu nieruchomości

Biuro nieruchomości pomaga klientowi także w szukaniu mieszkania lub domu. Obecnie na wielu stronach internetowych znajdziemy mnóstwo nieruchomości do zakupu. Możemy zdecydować się na całkowicie nowe lokum od dewelopera bądź na mieszkanie na rynku wtórnym od prywatnego właściciela czy wspólnoty mieszkaniowej. Ilość ofert zamieszczonych w internecie może nas jednak zwyczajnie przytłoczyć. Nagle okazuje się, że na szukanie odpowiedniego domu, wykonywanie telefonów i pisanie e-maili musimy poświęcić mnóstwo czasu. Ponadto nigdy nie możemy być pewni czy opis w ogłoszeniu rzeczywiście w 100% odnosi się do nieruchomości, którą się interesujemy. Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania i sprawdzenie go najlepiej zatem zostawić pośrednikowi, który poświęci na wszystko odpowiednią ilość czasu i dokładnie sprawdzi lokum oraz umowę nim poleci nam zakup.

Profesjonalizm

Pracownicy biura nieruchomości doskonale znają rynek kupna i sprzedaży domów oraz mieszkań. Posiadają odpowiednią wiedzę, znają przepisy, wiedzą jak powinna wyglądać umowa i co powinno się w niej znaleźć. Po rozmowie z klientem na temat jego wymarzonego lokum i jego potrzeb zdają sobie sprawę z tego, gdzie szukać, ale wiedzą również gdzie w ogóle warto zdecydować się na mieszkanie, a jakie niechlubne okolice lepiej sobie odpuścić. Ponadto mają dostępy do dodatkowych baz danych, dzięki czemu sprawdzą prawdziwe informacje na temat każdego mieszkania, które nas zainteresuje. Dzięki współpracy z biurem nieruchomości możemy mieć pewność, że wszystko będzie zgodne z przepisami prawnymi i nie podpiszemy żadnych niekorzystnych umów.

Jak wybrać biuro nieruchomości?

Wybierając pośrednika, z którym będziemy współpracować, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeśli chodzi o biuro nieruchomości, Kraków i inne wielkie miasta oferują nam ogromny wybór. Powinniśmy zatem dokładnie przyjrzeć się doświadczeniu agentów, którzy będzie poszukiwać nam mieszkania lub poszukiwać klientów do zakupu naszego lokum. Oczywiście, im większe doświadczenie, tym lepiej. Przed podpisaniem umowy z agencją powinniśmy sprawdzić opinie na jej temat na co najmniej kilku stronach internetowych. Powinniśmy skupić się także na tym, aby wybrać biuro, które działa w okolicy, w której chcemy zamieszkać. Warto również postawić na agencję, która oferuje różne usługi, przykładowo idealnym pośrednictwem wydaje się być Ap7: https://ap7.pl/pl. To biuro nieruchomości z Krakowa, które oferuje sprzedaż, wynajem, administrowanie lokalami, ubezpieczenie mieszkania lub domu, a także fachową pomoc dotyczącą doradztwa kredytowego czy inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!