Rynek mieszkaniowy w Polsce nadal się rozwija, a najlepiej widać to na przykładzie atrakcyjnych nieruchomości w Bielsku- Białej. Ceny tutaj są niższe niż w innych miastach Polski i to za porównywalne właściwości. Można dzisiaj oglądać różnorodne inwestycje budowlane na bielskim rynku nieruchomości, które są naprawdę godne uwagi. W miarę jak polska gospodarka dobrze się rozwija widać bogactwo bielskiego rynku nieruchomości. Populacja na tych terenach również sama w sobie się rozwija – co zwiększa zapotrzebowanie na luksusowe nieruchomości.

Z czego wynika atrakcyjność rynku nieruchomości w Bielsku-Białej?

Zgodnie z raportami na temat luksusowego rynku mieszkaniowego w Bielsku-Białej, a także na kanwie informacji, jakie dostarcza firma zajmującą się analizą i doradztwem i szkoleniami nieruchomości w tym mieście, ceny wszystkich typów apartamentów są niższe niż w pozostałych częściach kraju, a przy tym nie tracą one jakości. Co więcej, mowa jest nie tylko o nowoczesnych budynkach i apartamentach, ale popularnością inwestorów cieszy się także całe grono przedwojennych budynków. Już około 20 lat temu deweloperzy zaczęli konstruować budynki przeznaczone dla zamożnych nabywców – a ta dzisiejsza ich popularność i atrakcyjność jest tego efektem. Pierwsze projekty to małe budynki, a następnie luksusowe domy, które zaczęły się pojawiać około dziesięć lat temu.

Ceny nieruchomości luksusowych są stabilne już od wielu lat, jednak liczba transakcji wzrosła, ponieważ kilka prestiżowych firm i inwestorów rozwija swoje skrzydła na wysokim poziomie na tym bielskim rynku.

Rynek nowych budowli jest jednak wciąż niewielki – na rynku w Bielsku jest około 90-100 nowych nieruchomości, z ceną ofertową która jednak nieustannie przyciąga nowych nabywców. Jeśli ktoś faktycznie interesuje się tym tematem może co tydzień otrzymywać najnowsze informacje o nieruchomościach mieszkaniowych, obejmujące wybrane dzielnice i nie tylko.

mieszkanieNowe mieszkania kosztują za metr kwadratowy, tyle na ile nas stać i są w wysokim standardzie. Luksusowe apartamenty i domy jednorodzinne zaczynają się od cen, na które każdy bielszczanin z dobrą pensją może sobie pozwolić. Nieruchomości luksusowe zazwyczaj sprzedają za nieco niższą cenę, ale w wyjątkowych sytuacjach są naprawdę solidne rabaty – nawet do aż 50 procent, dlatego warto czaić się na okazję – tym bardziej, że większość z nich jest ulokowana w naprawdę pięknej okolicy.

Na rynku luksusowym 90 procent zakupów jest finansowanych gotówką – co też nie jest bez znaczenia. W porównaniu z wieloma innymi państwami Unii Europejskiej ceny mieszkań w Polsce są wciąż atrakcyjne, a Bielsko Biała jest tego najlepszym przykładem. Tym bardziej, iż podatek od nieruchomości jest stosunkowo niski.

Kto kupuje atrakcyjne mieszkania w Bielsku?

Cudzoziemcy żyjący w Bielsku raczej mają tendencję do wynajmowania mieszkań, natomiast zdecydowana większość domów luksusowych sprzedawana jest bogatym Polakom, którzy szukają swojej prywatnej oazy spokoju i taka właśnie czeka ich w stolicy Podbeskidzia.

Chcesz profesjonalnie zarządzać nieruchomościami? Sprawdź ofertę na szkolenia jakimi są wystąpienia publiczne na zebraniach w nieruchomościach

Przeczytaj również:
Więcej niż sprzedaż – jak wybrać biuro nieruchomości: Bielsko i okolice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!