Pod względem opieki medycznej Bielsko-Biała funkcjonuje bardzo dobrze. Oprócz państwowych ośrodków z powodzeniem funkcjonują prywatne przychodnie, w których na wizytę u specjalistów nie trzeba czekać zbyt długo. To dobra wiadomość dla osób, którym zależy na czasie.

Pomocy lekarskiej w Bielsku-Białej często poszukują nie tylko mieszkańcy miasta, ale również turyści, którzy przybywają tu, by korzystać z uroków gór. Niestety, aby dostać się do któregoś z państwowych gabinetów lekarskich, trzeba odczekać spore kolejki, zwykle też nie ma szans, aby lekarz kogoś przyjął z dnia na dzień.

W kolejce do okienka w rejestracji

W państwowych gabinetach lekarskich, klinikach czy ośrodkach zdrowia najczęściej funkcjonuje dosyć archaiczny system umawiania terminów wizyt lekarskich. Pacjenci muszą albo osobiście wybrać się do okienka w rejestracji, albo uzbroić się w cierpliwość i wykonywać dziesiątki połączeń telefonicznych z nadzieją, że w końcu pani w rejestracji odbierze telefon i umówi wizytę. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że może to być termin bardzo odległy i że trzeba dopasować się do tego terminu, choćby kompletnie nam nie pasował. Zdarzają się też sytuacje, że pacjent przez wiele tygodni czeka na wizytę, a w umówionym terminie okazuje się, że albo on nie może przyjść, albo nie ma lekarza. Wtedy cały proces rejestracji i czekania trzeba powtórzyć od początku. Póki co w niewielu gabinetach lekarskich podejmuje się działania, aby usprawnić system umawiania i przyjmowania pacjentów.

Szybkie i sprawne umówienie wizyty online

Zupełnie inne standardy panują w prywatnej opiece medycznej, która zdecydowanie podąża z duchem czasu. W Bielsku-Białej jest już sporo gabinetów lekarskich, stomatologicznych czy rehabilitacyjnych, w których można bez problemu umówić się na wizytę poprzez system rezerwacji online Bookero. System umożliwia otworzenie sobie w komputerze czy w telefonie wygodnego i prostego w obsłudze kalendarza, w którym zaznaczone są wszystkie wolne terminy u danego lekarza czy w danym gabinecie. Dzięki temu pacjent ma do dyspozycji wiele dat i godzin i może wybrać sobie taki termin wizyty lekarskiej, który będzie dla niego odpowiedni. Dzięki internetowemu systemowi rezerwacji nie trzeba wisieć na telefonie ani osobiście umawiać wizyty. Wszystko odbywa się całkowicie online, a pacjent może mieć pewność, że zostanie przyjęty dokładnie w terminie, w którym umówił wizytę.

W niektórych gabinetach próżno wypatrywać zmian

Choć w prywatnych przychodniach systemy rezerwacji elektronicznej są już dziś niemal na porządku dziennym, pacjenci publicznej służby zdrowia długo jeszcze będą musieli czekać, aż coś się poprawi w kwestii umawiania wizyt lekarskich. Czasem zdecydowaniem lepszym rozwiązaniem jest zapłacenie za wizytę, ale z tą pewnością, że obsługa będzie na najwyższym poziomie. W wielu gabinetach lekarskich jeszcze przez wiele lat najprawdopodobniej wiele się nie zmieni, a najważniejszą osobą będzie pani w okienku w rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!