Decydując się do budowę domu należy nie tylko wybrać odpowiednie materiały, ale również je zgromadzić. W dzisiejszych czasach nie ma jednak konieczności przechowywania ich miesiącami na placu budowy, ponieważ wszystko może zostać dostarczone praktycznie od ręki. Z czego budować dom? Czym charakteryzują się cegły, pustaki oraz beton komórkowy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Z czego budować dom?

Domy murowane to budynki, które powstają zarówno z betonu komórkowego, jak i cegieł, czy pustaków. Które rozwiązanie wybrać? Trudno jednoznacznie wskazać optymalne rozwiązanie, ponieważ przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim parametrami konkretnych materiałów budowlanych. Przekładają się one bowiem między innymi na energooszczędność budynku. Ważną kwestią jest również wydajność, ponieważ konkretne materiały budowlane różnią się wymiarami, a co za tym idzie do wybudowania m² ściany, potrzebna będzie inna ilość bloczków z betonu komórkowego, czy pustaków ceramicznych. Wybór konkretnego materiału może mieć również wpływ na koszt robocizny, ponieważ fachowcy mogą uwzględnić w wycenie to, z czego będą budowali dom.

Czym charakteryzują się konkretne materiały budowlane?

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem budowlanym, z którego budowane są domy murowane w Polsce, jest obecnie beton komórkowy. Z czego to wynika? Przede wszystkim z jego atrakcyjnej ceny oraz dobrych parametrów. Warto bowiem mieć świadomość, że bloczki z betonu komórkowego charakteryzuje dobra termoizolacyjność, a co za tym idzie może on posłużyć do budowy ścian jednowarstwowych. Wśród zalet wymienia się również niepalność, świetną paro przepuszczalność oraz wysoką mrozoodporność. Podkreślić należy również wysoką wydajność, ponieważ w przypadku standardowych bloczków z betonu komórkowego do wymurowania m² ściany potrzeba jedynie 8 sztuk.

Czym zastąpić beton komórkowy? Rozwiązaniem może być ceramika poryzowana, czyli pustaki wypalane w wysokiej temperaturze. Ich zaletą jest przede wszystkim łatwość murowania (nie stosuje się spoin pionowych) oraz dobra termoizolacyjność, oraz izolacyjność akustyczna. Podkreślić należy także dużą zdolność do akumulacji ciepła.

Skład budowlany Gębala – dlaczego warto skorzystać z oferty?

Szukając wysokiej jakości materiałów, w dobrej cenie, warto skupić się na wyborze odpowiedniego składu budowlanego. Bielsko posiada jeden z lepiej zaopatrzonych  składów – Gębala. Cechą charakterystyczną firmy jest wiedza, jaką pracownicy posiadają na temat swoich własnych produktów – oznacza to, że laicy prac budowlanych, zawsze znajdą pomoc i wsparcie ze strony personelu. Dodatkową zaletą jest również oferta materiałów budowlanych – przygotowana ze sprawdzonych produktów, od najlepszych producentów. Dlaczego warto z niej skorzystać? Przede wszystkim ze względu na ogromny wybór najwyższej jakości materiałów budowlanych, które umożliwiają zarówno budowę, jak i wykończenie wnętrza budynku. W ofercie znajdują się także kruszywa budowlane Bielsko oraz możliwość skorzystania z usług koparko-ładowarki.

Podsumowując należy stwierdzić, że decydując się na budowę domu, warto znać cechy konkretnych materiałów budowlanych, co ułatwi podejmowanie wielu koniecznych decyzji. Każdorazowo warto kierować się jakością, a wysokiej klasy produkty można nabyć w składzie budowlanym Gębala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!