Chcesz dodać teksturę do elewacji? Rozważ użycie płytki klinkierowej – już wielu Bielszczan przekonało się do tego, jakże eleganckiego i naprawdę solidnego rozwiązania!

Płytki klinkierowe wyróżniają się niebywałą elegancją. Kto by pomyślał, że na pomysł stworzenia z nich dekoracyjnej elewacji wpadliśmy niemalże przypadkowo: z powodu nierównomiernego ciepła, nieprawidłowego ułożenia lub innego błędu ludzkiego, płytka wypalana najbliżej ognia często stapiała się, skręcała lub szkliła, a to dało niesamowicie dekoracyjny efekt, którzy przypadł do gustu Bielszczanom, co można zobaczyć na coraz większej ilości elewacji domów w naszym mieście.

Klinkier ma zalety i wady – jak wszystko.

Z racji tego iż płytki klinkierowe elewacyjne są twarde i gęste, elewacja nimi pokryta może być bardzo trwała. Ale oznacza to również, że prawdopodobnie będą miały niską początkową szybkość wchłaniania. Przeszklone klinkiery mają tendencję do spływania na zaprawę, ponieważ nie absorbują z niej zbyt dużej ilości wody. Skręcone lub skondensowane klinkiery mogą być trudne do ułożenia, czasem też pewne luki mogą pojawić się w spoinach zaprawowych. Jednak te wszystkie problemy właściwie nie są problemami, jeśli zamawia się te płytki u sprawdzonego, renomowanego producenta. W Bielsku-Białej nie ma ich zbyt wielu, ale od czego jest Internet? Tam całe szczęście porządnych dostawców płytek klinkierowych nie brakuje.

W tym miejscu warto jeszcze przez chwilę wrócić do zalet takiego rozwiązania. Wartość cieplna cegieł jest kolejnym plusem, związanym z tymi płytkami. Pokryta nimi konstrukcja naprawdę pozwala budynkom być:

  • cieplejszymi w zimie,
  • chłodniejszymi w lecie.

Płytki klinkierowe na elewację pomagają w przenoszeniu ciepła, powoli uwalniając ciepło w nocy, gdy jest chłodniej, i stopniowo absorbując ciepło w ciągu dnia, kiedy jest cieplej. Tym samym stawiając na nie w inwestycji początkowej de facto masz możliwość zaoszczędzenia nawet do 25 procent twojego rachunku za prąd, ponieważ 40 procent zużycia energii elektrycznej to ogrzewanie i chłodzenie. Ponadto, jeśli budujesz z płytki klinkierowej, możesz znacznie zaoszczędzić na kosztach eksploatacji.

Poprawa wydajności

Niezależnie od tych korzyści, proces produkcji cegieł znacznie się poprawił w ciągu ostatnich 30 lat, a wiele firm podwoiło wysiłki, aby zwiększyć wydajność produkcji. Klient końcowy mocno skorzystał z postępów w tej dziedzinie – co widać w lepszych cenach i wyższej wydajności. Dobry producent klinkierów bowiem również koncentruje się na minimalizacji odpadów i poprawie wydajności w swoich fabrykach.

Po ostatnich inwestycjach w procesy produkcyjne zakłady produkcyjne w tej branży poprawiły efektywność energetyczną swoich procesów wytwarzania płytek. W rezultacie ich produkcja jest teraz bardziej wydajnym i zrównoważonym procesem produkcyjnym. Warto dodać, że badania rynkowe nad sposobami wykorzystania mniejszej ilości surowców i gazu do produkcji płytek cały czas trwają i na pewno w przyszłości będziemy mogli na tym skorzystać.

1 thought on “Nowa moda w bielskim budownictwie: płytki klinkierowe elewacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!